Sąd umorzył sprawę sędzi, która uniewinniła Darskiego

Sąd rejonowy w Gdyni umorzył sprawę sędzi Moniki Jobskiej, która uniewinniła zadeklarowanego satanistę Adama Darskiego, oskarżonego o obrazę uczuć religijnych.

Na tajnej rozprawie sąd zajmował się zażaleniem Ryszarda Nowaka na decyzję prokuratury, która umorzyła postępowanie wobec sędzi dotyczące podejrzenia popełnienia przestępstwa.

Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami Ryszard Nowak zarzucił sędzi, że na rozprawę 3 czerwca ub. r. w sprawie podarcia Biblii przez Nergala – przyszła z gotowym uniewinniającym wyrokiem i uzasadnieniem na 33 strony, mimo, że tego dnia przedstawiono nowe dowody i przesłuchiwano kolejnych świadków.

Gdyński sąd nie podzielił argumentów Ryszarda Nowaka. Sędzia została uniewinniona. Wyrok jest prawomocny.

– To, co było na sali rozpraw, to jest dosłownie skandal i wielka niesprawiedliwość. Przede wszystkim, sąd nie pozwolił wejść mediom na salę sądową, a przecież sprawa nie jest tajna. Ta sprawa dotyczy sędzi, która popełniła przestępstwo. Sędzia jest osobą publiczną. Nie mogę zrozumieć, dlaczego sąd obraduje w tej sprawie tajnie. Następna sprawa – zawnioskowałem podczas sprawy sądowej, żeby sąd wyznaczył inny sąd z terenu Polski, który obiektywnie rozstrzygnie sprawy sędziowskie. Niestety, sąd stwierdził, że tylko jej koledzy mogą to rozstrzygnąć. To, co dzisiaj sąd postanowił, to wielka niesprawiedliwość – mówił Ryszard Nowak, Przewodniczący Ogólnopolskiego Komitetu Obrony przed Sektami.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl