B. Mazurek: Kolejne reformy po reformie sądownictwa

Wszystko zależy od tego, czy uda nam się skutecznie przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości. Jeśli tak, to będą następne reformy – powiedziała dziś rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Beata Mazurek.

Na konferencji prasowej w Sejmie rzecznik PiS była pytana o projekt zmian ordynacji wyborczej. Według medialnych informacji, propozycje zmian w tej sprawie były tematem wczorajszego spotkania prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z posłami.

Beata Mazurek podkreśliła jednak, że projekt zmian w ordynacji wyborczej będzie procedowany dopiero, gdy uchwalone zostaną ustawy o SN i KRS.

Na pewno, wszystko to zależy od tego, jak zostanie przeprowadzona reforma wymiaru sprawiedliwości. Prezydent Andrzej Duda nie ukrywał tego, że jeżeli propozycje przedstawione przez nas nie spełniają jego oczekiwań, to będzie je wetował, więc wszystko zależy od tego, czy uda nam się skutecznie przeprowadzić reformę wymiaru sprawiedliwości. Jeśli tak, to będą następne reformy. Z całą pewnością nie ma takich rozwiązań, o których mówił Paweł Kukiz, że chcemy dać możliwość kandydowania partiom politycznym tylko i wyłącznie w wyborach samorządowych – zaznaczyła rzecznik PiS Beata Mazurek.

Niewykluczone, że zmiany w ordynacji wyborczej, które zamierza przeprowadzić Zjednoczona Prawica, będą obowiązywać już przy następnych wyborach.

Na szczeblu samorządowym zostaną one przeprowadzone jesienią przyszłego roku.

RIRM

 

drukuj