fot. PAP/Radek Pietruszka

S. Piotrowicz: Opozycja powinna przyznać się do błędu ws. TK

Rozwiązanie konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego wymaga od opozycji przyznania się do błędu – mówi poseł Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Piotrowicz odnosząc się do propozycji liderów Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Chcą oni w najbliższą środę zorganizować spotkanie dot. impasu konstytucyjnego. Do rozmów zapraszają przedstawicieli PiS oraz ugrupowania Kukiz‘15. Jednocześnie wskazują, że partie opozycyjne powinny być gospodarzem i podmiotem takiego spotkania.

Poseł Stanisław Piotrowicz przypomina, że to właśnie opozycja wygenerowała konflikt ws. Trybunału Konstytucyjnego, i dlatego teraz to ona musi okazać dobrą wolę w sprawie.

– Jak wiemy, dotychczas opozycja takiej woli nie przejawiała. Było przecież wiele inicjatyw ze strony Prawa i Sprawiedliwości. Były to inicjatywy korzystne dla ugrupowań opozycyjnych. My nie zabiegamy o to, żeby w Trybunale Konstytucyjnym znajdowała się większość sędziów z nominacji Prawa i Sprawiedliwości. Wręcz przeciwnie – podkreślamy, że większość mają ugrupowania opozycyjne. Chciałbym wierzyć, że tym razem przyszła refleksja, że eskalacja konfliktu nie tylko nie służy Polsce, ale również nie służy ugrupowaniom opozycyjnym – komentuje Stanisław Piotrowicz.

Wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński propozycję liderów opozycji o spotkaniu ocenił jako chęć wywołania kolejnego kryzysu. [czytaj więcej]

Jak dodał, już kilka dni temu zaproszenie do takich rozmów wystosował do klubów marszałek Izby Marek Kuchciński i to on jako gospodarz Sejmu ma pierwszeństwo w takich inicjatywach

RIRM

drukuj