Rzeszów: odbył się Koncert Jednego Serca Jednego Ducha

Kilkadziesiąt tysięcy osób wzięło w czwartek udział w Koncercie Jednego Serca Jednego Ducha w Rzeszowie. Jest to największy w Europie koncert uwielbienia. Impreza jest organizowana od czternastu lat. Wydarzenie transmitowała m.in. TV Trwam.

Z uczestnikami wczorajszego koncertu duchowo łączył się Ojciec Święty Franciszek. Papież zapewnił o tym nuncjusza apostolskiego w Polsce ks. abp. Celestino Migliore.

– Ojciec Święty modli się, aby wszyscy, którzy poważnie i radośnie traktują swoją wiarę, odnajdywali w sobie iskrę do dawania o niej świadectwa – w domu wobec swoich najbliższych i na placach wobec całej lokalnej społeczności – powiedział ks. Arcybiskup.

Pozdrowienia od prezydenta Andrzeja Dudy przekazał jego kapelan ks. Zbigniew Kras.

– Pan Prezydent wrócił z zimnej, deszczowej, a nawet śnieżnej Norwegii, ale ja wam przywożę jego bardzo gorące pozdrowienia – zaznaczył ks. Zbigniew Kras.

Prze kilka godzin na scenie występowali artyści z Polski i z zagranicy, którzy wspólnie z uczestnikami koncertu śpiewem uwielbiali Pana Boga. Zagrali m.in. Jan Budziaszek, Ryszard Rynkowski, New Life’m oraz ks. Kuba Bartczak. Były też świadectwa osób, które doświadczyły nawrócenia.

W koncercie uczestniczyli rzeszowscy księża biskupi z ordynariuszem ks. bp. Janem Wątrobą na czele.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl