Rządowy elementarz bez „Bożego Narodzenia”

W drugiej części rządowego „Naszego elementarza” pt. „Zima” przy zagadnieniu świąt pomijana jest nazwa „Boże Narodzenie”. Fundacja CitizenGo alarmuje, że w rozdziale „Świąteczne zakupy” jest mowa o świętach, jednak pomija się ich prawdziwą tożsamość unikając nazwy „Boże Narodzenie”.

Do 7 lipca można zgłaszać opinie i uwagi dot. treści nowego podręcznika, dlatego fundacja zachęca do podpisania petycji, która oznacza wysłanie wiadomości e-mail na adres, pod którym MEN zbiera uwagi i opinie dot. podręcznika. Można ją podpisać na www.citizengo.org.

„Domagam się uwzględnienia chrześcijańskiego dziedzictwa Narodu polskiego w treści podręczników szkolnych, poprzez jednoznaczne wskazanie na religijną tożsamość Świąt Bożego Narodzenia” – czytamy w petycji.

Poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, nie można pozwolić na to, aby umniejszano rangę i ważność święta Bożego Narodzenia.

– Nie ma zgody na to, aby nasze podręczniki były traktowane tak jak podręcznik w państwie gdzie nie ma katolików, czy w państwie gdzie chrześcijaństwo nie funkcjonuje. Jeżeli dzieci mają się uczyć naszej kultury, naszej tradycji to nie ma chyba ważniejszego święta – przynajmniej w mentalności dzieci – niż Boże Narodzenie. Próba tworzenia jakiegoś wrażenia, że to jest dzień kiedy należy robić ozdoby, wieszać je na choinkach czy też robić sobie prezenty – to jest potraktowanie naszej tradycji, naszych świat Bożego Narodzenia, jako czegoś mało istotnego na co my zgodzić się nie możemy –tłumaczył poseł PiS Andrzej Jaworski.

Fundacja podkreśla, że poświadczona konstytucyjnie, chrześcijańska tożsamość kultury polskiej winna znaleźć odbicie w treści podręcznika. Nie chodzi o żadną religijną indoktrynację, a jedynie o stwierdzenie kulturowego faktu, którego nie można przemilczać.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl