fot. pixabay.com

Rząd zmienia swoje plany ws. minimalnego wynagrodzenia. W 2023 roku pensje wzrosną

Rząd zmienił decyzje w sprawie wynagrodzenia dla pracowników. Minimalne pensje wrosną do 3 450 zł brutto od stycznia 2023 roku. Od lipca za sprawą podwyżki wynagrodzenie będzie równe 3 500 złotych.

Zgodnie z ustawą o minimalnym wynagrodzeniu rząd ma czas do 15 września 2022 roku, aby ogłosić stawki wynagrodzenia minimalnego na przyszły rok. Tym razem podwyżka pensji będzie dwuetapowa, bo – w obliczu wysokiej inflacji – wymagają tego przepisy.

Według doniesień medialnych rząd zajmie się tematem wzrostu wynagrodzenia minimalnego na wtorkowym posiedzeniu. Propozycję ma ogłosić minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg.

Od 2023 roku najniższa pensja za cały etat powinna wzrosnąć do 3 450 zł i 3 500 zł od lipca. Podwyżka stanowiłaby wtedy duży krok w kierunku obiecanej przez Jarosława Kaczyńskiego w 2019 roku, pensji minimalnej na poziomie 4 tys. zł w 2024 roku. Wówczas padła również „obietnica wypłaty dwóch trzynastek emerytom oraz podwyższenia do europejskiego poziomu unijnych dopłat do hektara”.

TV Trwam News

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl