fot. Adam Guz/KPRM

Rząd zachęca przedsiębiorców do korzystania ze wsparcia w ramach tzw. tarczy antykryzysowej 

Rząd zachęca wszystkich polskich przedsiębiorców do korzystania z rozwiązań, jakie oferuje tzw. tarcza antykryzysowa. Dziennie w obronie miejsc pracy przeznaczanych jest 1,5 mld złotych.

Z tarczy antykryzysowej skorzystała firma Flis, zajmująca się produkcją wyrobów cukierniczych.

– Rolą pracodawców jest zapewnić bezpieczeństwo. Poczucie bezpieczeństwa jest najważniejsze dla pracowników, więc kiedy pojawiła się tarcza Polskiego Funduszu Rozwoju, bardzo szybko skorzystaliśmy z niej. To było bardzo dobre lekarstwo na pandemię – powiedziała Agnieszka Flis, współwłaściciel zakładu Flis.

Firma, którą odwiedził w piątek premier Mateusz Morawicki, otrzymała wsparcie w wysokości ponad 1,5 mln złotych.

– Taki trudny, radykalny czas wymaga odważnych decyzji. zdecydowaliśmy się takie decyzje podjąć. W ramach tarczy antykryzysowej, która ma bronić polskie miejsca pracy, przeznaczamy dziennie ponad 1,5 mld zł w bardzo sprawnie przygotowanym procesie dla przedsiębiorców polskich, takich jak tu, w Radziejowicach – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Jak podkreślał prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys, z tarczy skorzystało już 117 tysięcy przedsiębiorców.

– Upływa 15 dzień. To wsparcie finansowe służące przeciwdziałaniu skutkom koronawirusa otrzymało już 117 tys. przedsiębiorstw. Na ich rachunki wpłynęło ponad 24 mld zł – poinformował Paweł Borys.

Proponowane rozwiązania pozwolą ochronić w sumie 3 mln miejsc pracy.

– Wierzę w to, że za pół roku, rok, przy dobrej współpracy wyjdziemy z tego kryzysu wzmocnieni – powiedział premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu zapowiedział także, że już wkrótce zostanie podniesiony zasiłek dla bezrobotnych z 860 zł do 1200 złotych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl