Ofensywa dyplomatyczna w sprawie kandydatury Saryusz-Wolskiego na szefa RE

Wykluczony w ubiegłym tygodniu z Platformy Obywatelskiej Jacek Saryusz-Wolski dziś zrezygnował z członkostwa w Europejskiej Partii Ludowej. Wszystko z tego powodu, że został kandydatem polskiego rządu na Szefa Rady Europejskiej.

Polityk współpracował z partią 26 lat. W ostatnim czasie był jej wiceszefem. Przewodniczący europejskiej frakcji Joseph Daul w oficjalnym oświadczeniu napisał, że to Europejska Partia Ludowa wykluczyła polityka ze swoich struktur w związku z wystawieniem jego kandydatury na szefa Rady Europejskiej przez polski rządu. Frakcja uznaje to za zdradę.

– Żałuję jego nielojalności i braku poszanowania jedności i wartości jego własnych partii, Europejskiej Partii Ludowej i Platformy – komentuje Joseph Daul, przewodniczący Europejskiej Partii Ludowej.

Polski rząd prowadzi obecnie ofensywę dyplomatyczną w sprawie kandydatury Saryusz – Wolskiego.

– W sobotę przedstawiliśmy oficjalną notą dyplomatyczną do prezydencji maltańskiej oficjalną kandydaturę Jacka Saryusz-Wolskiego, jako przedstawiciela polskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej. No i działamy.(…) Ta sprawa została przyjęta do wiadomości. Nie była kwestionowana. Jest to oczywiste, że jest to kandydat państwa – zaznacza Witold Waszczykowski, szef MSZ.

Rząd jasno podkreśla, że Jacek Sarysz – Wolski jest jedynym Polskim kandydatem na stanowisko szefa Rady Europejskiej.

– Rząd polski nie popiera takich indywidualnych działań. Rząd polski ma swojego kandydata. Inne kandydatury, które by sięgały po nazwiska polskie, traktujemy jako kandydatury, które są wystawione przeciwko polskiemu kandydatowi – dodaje Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej.

Okazuje, że się opozycja już dobrze wie, jakie stanowisko w sprawie Jacka Saryusz-Wolskiego zajmą unijne państwa.

– Prawo i Sprawiedliwość dla tej małej awantury krajowej ryzykuje swój prestiż i powagę w Europie, dlatego, że ta propozycja, którą składa innym szefom rządów Jacek Saryusz – Wolski nie jest traktowana w Europie przez nikogo poważnie – ocenia Rafał Trzaskowski, poseł Platformy Obywatelskiej.  

Po ogłoszeniu informacji, że Jacek Saryusz – Wolski będzie kandydatem Polskiego rządu stał się on celem zmasowanego ataku ze strony liberalno-lewicowej opozycji, a także polityków, którzy do nie dawna byli jego najbliższymi współpracownikami.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl