MSZ: ksiądz prof. Chrostowski uhonorowany odznaką Bene Merito

Honorowa odznaka Bene Merito jest wyrazem mojego głębokiego uznania, a jednocześnie podziękowaniem za pracę Księdza Profesora na rzecz rozwoju relacji polsko-żydowskich –  powiedział wiceminister Jan Dziedziczak podczas dzisiejszej uroczystości wręczenia odznaki ks. prof. Waldemarowi Chrostowskiemu w MSZ.

To dla mnie wielki zaszczyt, że moja różnokierunkowa, nie zawsze łatwa praca została doceniona – powiedział ks. prof. Chrostowski dziękując za wyróżnienie.

***

Ks. prof. Waldemar Chrostowski jest profesorem zwyczajnym, specjalistą w dziedzinie teologii i biblistyki. Jest autorem ponad 2000 publikacji naukowych i popularnonaukowych. Obecnie pełni funkcję konsultora Rady Episkopatu Polski ds. Dialogu Religijnego i przewodniczącego Stowarzyszenia Biblistów Polskich. Jest także członkiem Komitetu Nauk Teologicznych Polskiej Akademii Nauk. Ks. prof. Waldemar Chrostowski jest zaangażowany w dialog katolicko-żydowski i od wielu lat współpracuje z Ministerstwem Spraw Zagranicznych w obszarze relacji polsko-żydowskich. W swojej działalności koncentruje się na przełamywaniu stereotypów i edukacji młodzieży. Odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi (1998) oraz Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski (2004).

Honorowe odznaczenie Bene Merito przyznawane jest od 2009 r. przez Ministra Spraw Zagranicznych w uznaniu zasług na rzecz działalności wzmacniającej pozycję Polski na arenie międzynarodowej.

MSZ/PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl