Sen. Jackowski o straszeniu wyjściem Polski z UE: to pedagogika strachu

Mamy do czynienia z pedagogiką strachu, która ma na celu odebranie poparcia dla rządzących – powiedział senator Prawa i Sprawiedliwości Jan Maria Jackowski odnosząc się do medialnych informacji, które sugerują że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej.

Wczoraj „Rzeczpospolita” napisała, że kandydatka skrajnej prawicy w wyborach prezydenckich we Francji Marine Le Pen powiedziała, że jeśli wygra wybory podejmie współpracę z Jarosławem Kaczyńskim w celu demontażu UE.

Później autor artykułu przyznał że słowo „demontaż” nie padło z ust Marine Le Pen i przeprosił czytelników. To kolejna wojna psychologiczna – ocenił senator Jan Maria Jackowski.

W tej chwili robi się pedagogikę strachu. Przyszła ekipa, która chce po prostu doprowadzić do rozpadu wszystkiego. „Ludzie bójcie się, straszne rzeczy się dzieją!”. Tak straszy się opinię publiczną, bazując na tym, że niedawno ogłoszono, iż faktycznie w Polsce jest wysokie poparcie dla integracji europejskiej i Polacy chcą jeździć i korzystać. To jest naturalne i oczywiste więc tu nie ma żadnego zaskoczenia. Teraz próbuje się to przekuć na paliwo polityczne i upiec przy tym polityczną pieczeń – właśnie na tym strachu, żeby w ten sposób poderwać zaufanie i odebrać poparcie dla obecnie rządzących – podkreślił senator.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński powiedział wczoraj, że oszustwem, manipulacją i nadużyciem jest sugerowanie, że jego partia chce wyprowadzać Polskę z Unii Europejskiej.

Z kolei posłowie Platformy Obywatelskiej na specjalnie zwołanej dziś konferencji ocenili, że PiS chce wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej, o czym świadczą działania tej partii, m.in. budowanie sojuszy politycznych w Europie.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl