Rząd przeznaczy blisko miliard złotych na przekop Mierzei Wiślanej

Rada Ministrów przesunęła z budżetu centralnego blisko miliard złotych na przekop Mierzei Wiślanej wskazał premier Mateusz Morawiecki podczas piątkowego spotkania z mieszkańcami Olsztyna.

Szef rządu zaznaczył, że ta inwestycja jest przykładem przełamywania imposybilizmu.

Ile lat tutaj u was w województwie mówiono, że nie da się, że nie ma sensu, że nie ma pieniędzy na przekop Mierzei Wiślanej. Przecież to już historia z nie wiem jak długą brodą, ale jednak okazało się, że można. Te środki z budżetu centralnego, te 800 mln zł, będą tutaj przesunięte; już są przesuwane na projekt i na wykonanie tego przekopu, który stworzy szansę rozwoju dla Elbląga, dla północnej części województwa warmińskomazurskiego – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

Według rządu przekop Mierzei Wiślanej to inwestycja kluczowa, która ma ożywić gospodarczo Warmię i Mazury. Jednocześnie projekt ten realizowany jest pod kątem bezpieczeństwa państwa.

Przekop przez Mierzeję Wiślaną – jeden z głównych projektów rządu Prawa i Sprawiedliwości – ma powstać w miejscowości Nowy Świat, liczyć będzie ok. 1300 m długości i 5 m głębokości.

Ma umożliwić wpływanie do portu w Elblągu jednostek o zanurzeniu do 4 m. Przez kanał będą mogły przepływać statki o długości 100 m i szerokości 20 m.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl