PAP/Darek Delmanowicz

Premier M. Morawiecki udaje się na Lubelszczyznę w związku ze szkodami wywołanymi przez trąbę powietrzną

Jadę na Lubelszczyznę, gdzie trąba powietrzna dokonała dziś wielu szkód, niszcząc dobytek mieszkańców wsi i miasteczek – poinformował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

 

https://twitter.com/MeteoprognozaPL/status/1130804256045502464

Trąba powietrzna przeszła przez gminę Wojciechów około południa. Największe zniszczenia są w miejscowościach Stasin, Palikije Pierwsze, Cyganówka. Uszkodzonych zostało około 120 budynków gospodarczych i mieszkalnych. Jedna osoba jest lekko ranna.

„Jadę na Lubelszczyznę, gdzie trąba powietrzna dokonała dziś wielu szkód, niszcząc dobytek mieszkańców wsi i miasteczek. W starciu z żywiołem jesteśmy często bezsilni, ale odpowiedzialne państwo nie może zostawić obywateli samych w tak trudnej sytuacji” – napisał szef polskiego rządu.

Na miejsce udała się także wicepremier Beata Szydło oraz wicemarszałek Sejmu Beata Mazurek.

https://twitter.com/MarekWieczerzak/status/1130818129439940608

Wcześniej o tym, że nikt nie zostanie bez pomocy – zapewnił wojewoda Przemysław Czarnek

https://twitter.com/MarekWieczerzak/status/1130805498259943433

 

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl