fot. mpips.gov.pl

E. Rafalska: Dla rządu najważniejsza jest rodzina

Dla rządu najważniejsza jest rodzina, bo to ona decyduje o trwałości i sile narodu powiedziała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podczas spotkania z mieszkańcami Wolina.

Szefowa resortu przebywa w woj. zachodniopomorskim w ramach cotygodniowych przedwyborczych spotkań z Polakami.

Wśród działań, jakie podjął rząd na rzecz poprawy jakości życia polskich gospodarstw, minister Elżbieta Rafalska wskazała m.in. na program Rodzina 500 plus. To m.in. on, jak podkreśliła, przyczynił się do wzrostu dzietności w naszym kraju.

Wskaźnik dzietności, który wcześniej wynosił 1,29, teraz wynosi 1,45. Już w ostatnich miesiącach 2016 roku rodziło się więcej dzieci. Co to znaczy? To znaczy, że Polacy z powodu tego programu decydują się na powiększenie rodziny? Na pewno nie. Ale jest to jeden z istotnych czynników, które pokazuje, że rząd Prawa i Sprawiedliwości prowadzi politykę zachęt do budowania i tworzenia rodzin w Polsce, i wspiera rodzinę, jeżeli tę rodzinę wychowują dzieci, bo do tej pory w rodzinach wielodzietnych było to największe ubóstwo – zaznaczyła Elżbieta Rafalska.

W Polskę wyjechał dziś też m.in. szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk, który wizytuje Małopolskę. Z kolei minister kultury Jarosław Selin spotyka się z mieszkańcami Mazowsza, a w objazd po Kujawach wybrał się europoseł Zbigniew Kuźmiuk.

Przedwyborcze spotkania czołowych parlamentarzystów PiS z Polakami potrwają do końca lipca. Będzie ich w sumie 700.

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się jesienią. Wówczas wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

 

RIRM

drukuj