Rząd o podziale Centrum Onkologii

Rząd ma się zająć rozporządzeniem w sprawie podziału Centrum Onkologii i utworzenia w oparciu o gliwicki oddział tej placówki Śląskiego Instytutu Onkologii.

Przeciwko takim działaniom resortu zdrowia protestują związkowcy, a także politycy PiS-u. Strona społeczna zaznacza, że miała tylko cztery dni na konsultacje.

Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że minister zdrowia Marian Zembala nie powinien podejmować tego rodzaju decyzji przed odejściem ze stanowiska.

Odchodząca władza robi swoje, nie oglądając się na ciągłość władzy i interesy państwa. W ten sposób nie powinno się postępować. Najwyższa pora, żeby minister Zembala wycofał się ze swoich decyzji – wskazuje poseł Tomasz Latos, przewodniczący sejmowej komisji zdrowia.

Rozporządzenie miałoby wejść w życie 6 listopada. Wtedy to ma dojść również do podziału Centrum Onkologii. Według autorów regulacji, ta operacja odbędzie się bez jakichkolwiek skutków finansowych dla budżetu państwa. Szacowane na ok. 200 tys. zł koszty techniczno-administracyjne ponieść ma Centrum Onkologii i nowo powstały Śląski Instytut.

RIRM

drukuj