Ruszyły warsztaty dziennikarskie w WSKSiM

„Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność” pod tym hasłem rozpoczynaj się dziś warsztaty dziennikarskie organizowane przez Wyższą  Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Młodzież pod okiem profesjonalistów przez trzy dni będzie poznawała warsztat dziennikarski –  mówi dr Dorota Żuchowska, dziekan Wydziału Nauk o Kulturze Społecznej i Medialnej.

„Warsztaty telewizyjne, radiowe, prasowe, aktorskie, komunikacji, warsztaty informatyczno-multimedialne, ale są również ciekawe wykłady miedzy innymi z pedagogiki masmediów wykład O. dyr. dr Tadeusza Rydzyka, oraz spotkanie z psychologiem Panią Anną Wiśniewską ze Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w Toruniu. Mamy nadzieję, że dodatkowe atrakcje, które przygotowaliśmy, tzw.: pogodny wieczorek, wspólne zwiedzanie Toruńskiej Starówki poprzedzone poznaniem legend tego pięknego miasta pozwoli na to żeby młodzi ludzie dobrze czuli się nie tylko w naszej uczelni, ale także w Toruniu” – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

Do Torunia przybędzie 250 osób. Warsztaty są bezpłatne. Jest to już ich trzecia edycja. Warsztaty organizowane są także w ferie zimowe. Uczestnicy lipcowych zajęć tuż po nich byli zaskoczeni odkrytymi w sobie talentami.

„Bardzo podobały mi się zajęcia z retoryki i dowiedziałem się,  że potrafię śpiewać. Wszystko ładnie wygląda, ładne studia wszystko fachowo zrobione, profesjonalnie zaskoczenie miłe. Dobrze się czułam na zajęciach aktorskich, bo można było wykazać się jakimś talentem. Pokazać coś co w nas drzemie. Ale głównie podobały mi się zajęcia z wizażu. Tutaj przychodzi się i ludzie są zupełnie otwarci, podejście osób do nas do grupy, opieka jest po prostu fantastyczna. Naprawdę minie zaskoczyły forma zajęć. Jak mam prawidłowo wymawiać poszczególne słowa. Śpiewaliśmy i bawiliśmy się bardzo dobrze”

 

Wypowiedź dr Doroty Żuchowskiej:


Pobierz Pobierz

drukuj

Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl