fot. wsksim.edu.pl

Toruń: W WSKSiM trwają warsztaty dla młodzieży

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwa drugi dzień zimowych warsztatów z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”.

Młodzież dziś weźmie udział w warsztatach prasowych, radiowych, telewizyjnych, informatycznych, a także politologicznych, aktorskich i tanecznych. Pracownicy Radia Maryja i TV Trwam przedstawiają tajniki pracy dziennikarzy, montażystów czy operatorów.

Warsztaty z komunikacji poprowadzi mgr Mateusz Kaleta. Prawidłowe komunikowanie – jak mówi – jest bardzo istotne w dziennikarstwie. Nowe media, świat cyfrowy wprowadzają nowe sposoby komunikowania się – wskazał.

Patrzę po studentach, z którymi mam zajęcia, po młodzieży i zauważam, że to cyfrowe pokolenie, które teraz się pojawia, ma problem z komunikacją „face to face”. Nie potrafią się ze sobą porozumieć, dogadać, czasem nie rozumieją siebie nawzajem. Tu pojawia się problem. Warto więc poznać pewnego rodzaju techniki i możliwości, które daje nam dziś komunikacja, także w cyfrowym świecie. O ile świat cyfrowy niesie ze sobą dużo dobra i ułatwienia, o tyle są pewne zagrożenia komunikacyjne, których nie dostrzegamy na co dzień – powiedział Mateusz Kaleta.

Od wczoraj młodzi rozwijają swoje talenty podczas warsztatów muzycznych, które prowadzi zespół LUMEN.

Uczestnicy mają także okazję zwiedzić siedziby Radia Maryja i TV Trwam. Integralną częścią spotkania jest wspólna modlitwa. Warsztaty są współfinansowane ze środków z 1% podatku dochodowego, który można przekazać na Fundację Nasza Przyszłość.

Zimowe warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” zakończą się w niedzielę.

RIRM

drukuj