fot. Monika Bilska

[TYLKO U NAS] Prezydent M. Zaleski na IX Dziękczynieniu w Rodzinie: Dziękuje za to, że do tego Sanktuarium przynosicie polskiego ducha

Toruń jest gotowy, aby dziś nacieszyć państwa serca, pokazać znaczenie tej świątyni, wspólnoty Radia Maryja, ale i także urodę tego miejsca, a więc urodę przepięknego Torunia – mówił do zgromadzonych gości prezydent Torunia Michał Zaleski podczas odbywającego się IX Dziękczynienia w Rodzinie.

– W tym świętym miejscu Torunia, ale i całej Polski, w którym czcimy Najświętszą Maryję Gwiazdę Nowej Ewangelizacji i świętego Jana Pawła II chcę wam podziękować za to, że łączycie polskie pokolenia i wyrażacie to, co w polskich domach i w polskich obyczajach jest nam najdroższe. Cieszymy się wytrwałą energią ojca Dyrektora, ojców redemptorystów, a także gościnnością kustoszy toruńskiego sanktuarium, ale przede wszystkim budującą obecnością tak licznych gości Torunia podczas tegorocznego Dziękczynienia w Rodzinie. Toruń jest gotowy, aby dziś nacieszyć państwa serca, pokazać znaczenie tej świątyni, wspólnoty Radia Maryja, ale i także urodę tego miejsca, a więc urodę przepięknego Torunia – apelował prezydent Michał Zaleski.

Gospodarz Torunia dziękował również wszystkim organizatorom, dobroczyńcom i uczestnikom Dziękczynienia w Rodzinie.

RIRM/TV Trwam

drukuj