[TYLKO U NAS] J. J. Kasprzyk na IX Dziękczynieniu w Rodzinie: Dziś każdy w Polsce powinien dziękować Rodzinie Radia Maryja

„Dziś każdy w Polsce powinien dziękować Rodzinie Radia Maryja za modlitwę, za budzenie ducha narodu, dzięki czemu udaje się Rzeczpospolitej kończyć taniec chocholi i wzbijać się ku niepodległej” – powiedział w swoim wystąpieniu podczas IX Dziękczynienia w Rodzinie Jan Józef Kasprzyk, p.o. Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Jan Józef Kasprzyk skierował słowo podziękowania do obecnych podczas uroczystości kobiet, które zostały internowane w Gołdapi podczas stanu wojennego.

– Dziękując w tej Mszy św. za niepodległą Rzeczpospolitą, w sposób szczególny raz jeszcze podziękujmy tym wspaniałym bohaterkom naszej wolności, tym paniom, które były odważne i dzielne i które – tak jak uwidoczniona w głównym ołtarzu Danuta Siedzikówna „Inka” – „zachowały się po prostu jak trzeba”. Za to Wam dziękujemy – akcentował.

P.o. szefa Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych podkreślił, że kolejne pokolenia Polaków nawet w najcięższych momentach historii były wierne słowom „Polska to jest wielka rzecz”.

– Stanisław Wyspiański włożył w usta poety słowa „Polska to jest wielka rzecz”. To są słowa, którym kolejne pokolenia były wierne nawet wtedy, gdy Polski nie było na mapach, tak jak od końca XVIII wieku do roku 1918 i w latach 1939-1945. Temu zdaniu byli wierni ci, którzy walczyli o wolną Polskę w czasach komunistycznego zniewolenia i zwyciężyli, dlatego że przetrwał duch, narodu. Ten duch nigdy nie zginął – zaznaczył Jan Józef Kasprzyk.

W Rodzinie Radia Maryja przeświadczenie o tym, że Polska to wielka rzecz, było obecne od początku działalności toruńskiej rozgłośni – zwrócił uwagę minister.  

– Czy dla każdego z nas Polska to jest wielka rzecz? Wiem, że w Rodzinie Radia Maryja tak jest, że to jest hasło, które od początku istnienia tego wielkiego dzieła było zawsze obecne – powiedział.

RIRM

drukuj