fot. Monika Bilska

Toruń: Zlot Motocyklistów „Iskra dla Europy” w sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu rozpocznie się dziś III Zlot Motocyklistów „Iskra dla Europy”. Modlitewne spotkanie organizowane jest w 80. rocznicę urodzin śp. Wiktora Węgrzyna, komandora Międzynarodowych Rajdów Katyńskich.

O tym, jak będzie wyglądał przebieg dwudniowego zlotu motocyklistów „Iskra dla Europy”, mówi o. Andrzej Laskosz CSsR, kustosz toruńskiego sanktuarium.

– Dziś wieczorem ok. 20.30 przybędzie już wielu motocyklistów. Zgromadzą się na Apelu Jasnogórskim. W sobotę o godz. 11.00 jest uroczyste rozpoczęcie i przywitanie ich przy krzyżu na dziedzińcu przed świątynią. Idąc do świątyni będziemy odmawiać różaniec. Następnie zostanie odprawiona Msza św. Będziemy modlić się za śp. Wiktora Węgrzyna, komandora Międzynarodowych Rajdów Katyńskich u 80. rocznicę jego urodzin. Chcemy omadlać wszystkich tych, którzy na co dzień posługują się tym wyjątkowym sprzętem, jakim jest motocykl. Motocykle zostaną poświęcone po Mszy św. o godz. 12.00 – zaznaczył o. Andrzej Laskosz CSsR.

Trzeci Zlot Motocyklistów „Iskra dla Europy” zakończy się przejazdem do Centrum Edukacji Młodzieży im. ks. Jerzego Popiełuszki w Górsku, a potem przed pomnik w miejscu uprowadzenia bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Tam nastąpi zapalenie zniczy i modlitwa. Będzie to ostatni punkt tegorocznego zlotu.

RIRM

drukuj