Warsztaty muzyczne i dziennikarskie w Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu rozpoczęły się wakacyjne warsztaty muzyczne dla młodzieży. Jutro ruszają warsztaty m.in. z zakresu dziennikarstwa i dyplomacji. Wydarzeniu towarzyszyć będzie hasło „Życie to coś więcej”.

Warsztaty są skierowane do uczniów szkół średnich. W ich trakcie młodzi ludzie będą mogli spróbować swoich sił w muzyce, tańcu czy aktorstwie. Poznają także tajniki dziennikarstwa i dyplomacji. Dr Mateusz Kaleta, kierownik Zakładu Komunikacji Społecznej AKSiM, podkreśla, że tegoroczne letnie warsztaty będą pełne atrakcji i dłuższe od poprzednich. [czytaj więcej] 

W ASKiM mamy warsztaty: aktorskie, fotograficzne, telewizyjne, radiowe, które będą prowadzili specjaliści z zakresu funkcjonowania mediów. Tegoroczną nowością są warsztaty z lotnictwa bezzałogowego. Dzięki współpracy z Polską Akademią Żeglugi Powietrznej będzie możliwość zobaczenia, w jaki sposób funkcjonują statki bezzałogowe tzw. drony mówi dr Mateusz Kaleta.

W planie warsztatów są także patriotyczno-wojskowe zajęcia terenowe. Każdego dnia młodzież będzie też uczestniczyć we Mszy świętej. Rozpoczynające się dziś zajęcia muzyczne poprowadzi zespół Lumen. Letnie warsztaty dla młodzieży w AKSiM zakończą się w niedzielę.  Warsztaty w toruńskiej uczelni odbywają się cyklicznie. Są organizowane w okresie ferii i wakacji ze środków przekazanych ramach 1 proc. podatku dochodowego  na Fundację Nasza Przyszłość. Warsztaty wakacyjne to dobra okazja dla osób, które zastanawiają się nad podjęciem studiów w AKSiM.

warsztaty-wakacyjne2022

RIRM

drukuj