Włoski reżyser Fernando Muraca odwiedził WSKSiM

Włoski reżyser Fernando Muraca odwiedził Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Filmowiec spotkał się ze studentami i wygłosił wykład na temat „Artysta wobec świata wartości”.

Kino – dziś w wielu przypadkach epatuje seksualnością, przemocą i wulgarnością. Wszystko to wzmocnione jest efektami specjalnymi.

– Jaki może być największy efekt specjalny? To zmiana, która zachodzi w człowieku. I to wzbudza też największą emocję również w publiczności, która ogląda film – powiedział włoski reżyser Fernando Muraca.

Dlatego on sam w filmie stawia w centrum zawsze człowieka i pokazuje jego wewnętrzną dobroć.

– Jeśli jesteś człowiekiem religijnym, to w człowieku widzisz Jezusa. A nawet jeśli nie wierzysz, to i tak istota ludzka będzie dla ciebie świętością – mówił włoski reżyser.

Ukazanie tego wcale nie jest takie proste.

– Stworzenie filmu o którymś ze świętych jest bardzo trudne. To wielkie wyzwanie, bo chodzi tutaj o bardzo ważną historię – dodał Fernando Muraca.

I choć takie historie nie są dziś w kinach numerem jeden, to jednak mają swoich fanów. Wartościowe filmy wcale nie muszą być nudne. Wręcz przeciwnie, mogą być bardzo atrakcyjne – wskazał reżyser.

– Pamiętajmy o tym, że kino to też rozrywka. Ta rozrywka i stawianie człowieka w centrum może iść ze sobą w parze. Dobrym przykładem jest film „Władca Pierścieni” na podstawie Tolkiena, który jest pełen wartości – zwrócił uwagę Fernando Muraca.

Włoski reżyser gościł w WSKSiM już po raz drugi. Trzy lata temu wziął udział w organizowanym przez uczelnię międzynarodowym kongresie „Katolicy i sztuka: szanse i zagrożenia”.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl