fot. PAP/EPA

Korea Północna wystrzeliła dwa pociski manewrujące w kierunku Morza Żółtego

Korea Płn. prawdopodobnie wystrzeliła w środę dwa pociski manewrujące w kierunku Morza Żółtego – podała południowokoreańska agencja Yonhap, powołując się na źródło wojskowe w Seulu. Zbiegło się to w czasie z konferencją z okazji 100 dni prezydentury Jun Suk Jeola w Korei Płd.

Był to pierwszy przypadek wystrzelenia pocisków manewrujących przez Koreę Północną od stycznia. Próba nastąpiła dzień po rozpoczęciu wstępnych manewrów wojsk USA i Korei Południowej przed dorocznymi wspólnymi ćwiczeniami Ulchi Freedom Shield (UFS) – podkreśla agencja Yonhap.

Południowokoreańska agencja zaznacza, że rezolucje Rady Bezpieczeństwa ONZ zabraniają Korei Północnej wystrzeliwania pocisków balistycznych, ale próby pocisków manewrujących nie naruszają tych przepisów.

Na konferencji prasowej z okazji 100 dni swojej prezydentury w Korei Południowej Jun Suk Jeol oświadczył w środę, że nie ma wrogich zamiarów wobec Korei Północnej, ale uzależnił przekazywanie temu zubożałemu, komunistycznemu krajowi pomocy humanitarnej od okazania przez władze w Pjongjangu woli denuklearyzacji.

Prezydent odrzucił również apele, aby Korea Południowa rozwinęła własny arsenał nuklearny. Ocenił przy tym, że traktat o nierozprzestrzenianiu broni jądrowej jest ważnym i kluczowym warunkiem osiągnięcia trwałego pokoju na świecie.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl