WSKSiM: trwają wakacyjne warsztaty dla młodzieży

Sensem tych warsztatów jest przekazanie młodzieży praktycznych umiejętności dziennikarskich podkreślił w rozmowie z Radiem Maryja mgr Tomasz Śliwiński, kierownik wakacyjnych warsztatów dla młodzieży w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu.

Tomasz Śliwiński był w czwartek gościem popołudniowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja. Od środy w toruńskiej uczelni młodzież bierze udział m.in. w zajęciach muzycznych oraz z zakresu politologii i kulturoznawstwa, jednak spotkanie daje przede wszystkim możliwość zapoznania się z podstawami funkcjonowania telewizji, prasy i radia.

Szef warsztatów zaznaczył, że jak co roku zainteresowanie jest bardzo duże.

Nawet po terminie zgłaszały się osoby chętne do udziału w warsztatach. Mamy natomiast ograniczone możliwości ze względów bezpieczeństwa. Zgłosiło się ok. 220 osób, z czego dojechało ok. 200, a na takiej liczbie musieliśmy zamknąć nasze listy, bo po prostu nie mogliśmy pomieścić więcej zainteresowanych w naszym kampusie akademickim – powiedział Tomasz Śliwiński.

Gość „Aktualności dnia” wskazał na rolę, jaką spełniają warsztaty dla młodzieży organizowane co roku przez WSKSiM.

– Sensem jest to, aby pokazać młodym ludziom, jak funkcjonuje nasza uczelnia; czym się zajmuje, jakie ma wartości. W głównej mierze jednak chcemy przekazać oprócz wiedzy teoretycznej praktyczne umiejętności z różnych dziedzin, a więc bierzemy mikrofon czy kamerę i dzięki temu mamy możliwość pracy na profesjonalnym sprzęcie – akcentował kierownik warsztatów.

W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Nowe widnokręgi: dziennikarstwo, polityka, kultura i nowoczesność”.

Całość rozmowy z Tomaszem Śliwińskim w audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj].

RIRM

drukuj