fot. https://mobile.twitter.com/zycieirodzina

Ruszyła obywatelska inicjatywa ustawodawcza „Aborcja to zabójstwo”

Fundacja Życie i Rodzina zainaugurowała obywatelską inicjatywę ustawodawczą „Aborcja to zabójstwo”. Jej celem jest uniemożliwienie obchodzenia prawa wynikającego z wyroku Trybunału Konstytucyjnego z października 2020 roku.

Zgodnie z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego tzw. aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. Fundacja Życie i Rodzina alarmuje, że organizacje promujące tzw. aborcję i namawiające do niej obchodzą ten zakaz. Dlatego w Narodowy Dzień Życia ogłoszona została nowa inicjatywa obywatelska.

Zgodnie z propozycją, za pomocnictwo, namawianie do zabijania dziecka nienarodzonego i promocję tego procederu miałyby grozić kary – począwszy od grzywny, skończywszy na karze pozbawienia wolności. O tym, dlaczego ustawa jest potrzebna, mówił w czasie konferencji prasowej członek zarządu fundacji Życie i Rodzina, Krzysztof Kasprzak.

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego środowiska feministyczne, lewicowe, aborcyjne zajęły się rozmontowywaniem porządku prawnego w Polsce, zajęły się obchodzeniem prawa – można się pokusić o takie sformułowanie – że wyrok tak bardzo je zabolał i tak bardzo tęskniły za zabijaniem dzieci, że generowały akcje, inicjatywy, których celem jest możliwość zabijania dzieci nienarodzonych. Parę tygodni temu dostaliśmy informację, że środowiska te doprowadziły do tego, że dokonano aborcji na dziecku w dziewiątym miesiącu ciąży. To jest naprawdę bestialstwo zabić dziecko w takim okresie. To dziecko mogłoby żyć, mogło zostać oddane do adopcji i cieszyć się życiem – podkreślił.

Rusza zbiórka tysiąca podpisów pod inicjatywą. To pozwoli na zarejestrowanie w Sejmie komitetu obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej. Aby izba zajęła się projektem, konieczne jest zgromadzenie podpisów 100 tys. obywateli.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl