fot. pixabay.com

Rusza pilotaż szczepień wykonywanych przez pielęgniarki i ratowników medycznych. A. Niedzielski: Pilotaż ma wzmocnić trend do wyszczepienia jak największej liczby osób

Dziś rusza pilotaż szczepień prowadzonych przez pielęgniarki i ratowników medycznych. To jeden z czterech nowych filarów Narodowego Programu Szczepień, którego celem jest zaszczepienie – do końca sierpnia – wszystkich chętnych Polaków przynajmniej jedną dawką.

Inne elementy Narodowego Programu Szczepień to: punkty szczepień powszechnych, uruchomienie punktów drive-thru, a także przeprowadzanie szczepień w aptekach od maja.

Minister zdrowia, Adam Niedzielski, wskazał, że pilotaż szczepień prowadzonych przez pielęgniarki i ratowników medycznych ma wzmocnić trend do wyszczepienia.

– To jest pilotaż, który ma wykorzystać i wzmocnić tendencję, trend do wyszczepienia jak największej liczby osób. Ratownicy medyczni zostaną wyposażeni w szczepionki i będą wykonywali szczepienia. Takie są najprostsze założenia. Oczywiście będziemy je modyfikowali w miarę nabierania doświadczenia – powiedział Adam Niedzielski.

Od 1 do 3 maja w 16 punktach w miastach wojewódzkich będzie się można zaszczepić przeciwko COVID-19 bez wcześniejszej rejestracji.

RIRM

drukuj