fot. PAP/Tytus Żmijewski

Min. P. Czarnek: Nauczyciele zostaną zaszczepieni najprawdopodobniej w drugim kwartale 2021 r.

Nauczyciele zostaną zaszczepieni przeciwko koronawirusowi najprawdopodobniej w drugim kwartale tego roku – poinformował minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek. Wskazał, że jeśli do nauki w szkołach wrócą kolejne roczniki, to w pierwszej kolejności będą to uczniowie ósmych klas oraz maturzyści.

Krytykę pod adresem rządu za odkładanie w czasie szczepień dla nauczycieli wyraził Związek Nauczycielstwa Polskiego. Minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek, przekonywał, że zabiega o to, by przyspieszyć szczepienia dla nauczycieli.

– Każdego dnia rozmawiamy z ministrem Michałem Dworczykiem, z panem premierem i analizujemy sytuację, ilość szczepionek. Chcemy, żeby to nastąpiło jak najszybciej. (…) Mam nadzieję, że jeszcze w pierwszym kwartale, choć – według obecnych informacji – będzie to drugi kwartał – powiedział w rozmowie z RMF FM Przemysław Czarnek.

Minister odniósł się także do ewentualnego powrotu uczniów do szkół.

– Mam taką nadzieję, że w perspektywie tygodnia, dwóch – jeśli będzie się utrzymywać stabilizacja albo będzie dalszy spadek liczby zakażonych – będziemy podejmować decyzje o powrocie ósmoklasistów i maturzystów, bo oni najbardziej tego potrzebują. Później przyjdzie czas na kolejne roczniki – zaznaczył szef resortu edukacji i nauki.

W poniedziałek do szkół wrócili uczniowie klas I-III.

 

TV Trwam News

drukuj