II międzynarodowy protest przeciw przymusowi szczepień w Warszawie

W Warszawie rozpoczyna się II międzynarodowy protest przeciw przymusowi szczepień. Marsze odbędą się także w innych krajach m.in. we Włoszech, Francji, Niemczech, Czechach oraz Australii. Ich uczestnicy będą ubrani na biało.

Dziś obchodzony jest światowy Dzień Świadomości Powikłań Poszczepiennych.

Marsz w Warszawie przejdzie z Ronda Romana Dmowskiego przed Kancelarię Premiera. Jego uczestnicy będą domagać się wprowadzenia dobrowolności szczepień. Takie przepisy obowiązują w 20 krajach europejskich, a także Rosji.   Podczas protestu będą zbierane podpisy pod obywatelskim projektem w tej sprawie. Akcja potrwa do końca czerwca.

Justyna Socha, prezes Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” ma nadzieję, że uda się doprowadzić do oczekiwanych zmian.

– Jest wiele osób, które wiedzą, że pełna informacja i wolny wybór w kwestii szczepień, to prawo, którego domaga się coraz większa rzesza ludzi, nie tylko rodziców, ale także lekarzy, naukowców, przeróżnych działaczy. Temat na pewno jest trudny i kontrowersyjny, natomiast trzeba rozmawiać i edukować, jakie jest pełne ryzyko związane z zabiegiem szczepienia, których odpowiedzi na pytania nie ma. Świat nauki powinien się nad nimi pochylić zamiast brać udział w cenzurowaniu tej kwestii, ponieważ chodzi o naszą przyszłość, o dzieci – mówi Justyna Socha.

Przed Kancelarią Prezesa Rady Ministrów zaplanowano wystąpienia poszkodowanych rodziców oraz aktywistów. Organizatorem wydarzenia jest Ogólnopolskie Stowarzyszenie Wiedzy o Szczepieniach „STOP NOP” oraz International Revolution For Choice.

Protest ma się zakończyć ok. godz. 15.00.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl