Protest w Obronie Dzieci w Warszawie

Protest rozpocznie się o godz. 12.00 na Placu Zamkowym. Jest związany z wtorkowym głosowaniem nad rezolucją Parlamentu Europejskiego dotyczącą raportu Lunacek.

Głównym postulatem tego dokumentu jest przyznanie szerokich przywilejów osobom homoseksualnym, biseksualnym, transseksualnym i interseksualnym w kwestii m.in. zawierania związków małżeńskich oraz adopcji dzieci.

Manifestacja będzie miała charakter happeningu. Nie zabraknie atrakcji zarówno dla dzieci jak i dorosłych – zapowiedział Błażej Marzoch, organizator Protestu w Obronie Dzieci.

– Przewidujemy atrakcje dla młodych i całych rodzin. Spotkanie będzie miało charakter happeningu. Zaplanowaliśmy krótkie wystąpienia zaproszonych osób, a całość będzie trwała godzinę. To spotkanie z jednej strony będzie miało charakter protestu, ponieważ nie zgadzamy się na pewne zmiany w Polsce i UE. Z drugiej strony jesteśmy przekonani o słuszności naszych racji, nie mamy ponurych twarzy, bo wiemy, że mamy rację, że siła jest w dzieciach, rodzinie i jesteśmy z tego dumni. Jesteśmy dumni z bycia Polakami, z naszych wartości – powiedział Błażej Marzoch.

Podobne manifestacje planowane są również poza granicami naszego kraju, m.in. w Madrycie, Paryżu, Brukseli i Rzymie.

Prof. Ryszard Legutko, eurodeputowany przyznaje, że raportu Lunacek nie ma mocy wiążącej. Rezolucje Parlamentu Europejskiego wyznaczają jednak kierunki, więc ich efekt może być dostrzegalny w perspektywie kilkuletniej. Poseł do PE zauważa, że tego typu dokumenty wywierają duży wpływ na rządy i partie polityczne.

– Jeśli raport przejdzie to w Polsce zarówno partie polityczne, w tym partia rządząca, jak i różne środowiska społeczne będą miały nową amunicję żeby domagać najpierw wprowadzenia instytucji związków partnerskich, a w dalszej kolejności „małżeństw  homoseksualnych”. Tak naprawdę do tego to wszystko zmierza żeby w całej UE rozbić instytucję małżeństwa, jako mężczyzny i kobiety – powiedział prof. Ryszard Legutko

Każdy z nas może wyrazić swój sprzeciw wobec Raportowi Lunacek podpisując się pod petycja. KLIKNIJ

RIRM

drukuj