Rozpoczyna się sesja PE

W Strasburgu rozpoczyna się dziś sesja Parlamentu Europejskiego. Podczas posiedzenia, które potrwa do czwartku, zostaną poruszone takie tematy, jak: ataki w Paryżu i przeciwdziałanie terroryzmowi, a także zapobieganie radykalizacji młodych Europejczyków.

Debata o atakach terrorystycznych w Paryżu zdominuje posiedzenie w najbliższą środę. W dyskusji weźmie udział Przewodniczący Komisji Jean-Claude Juncker. Z kolei rezolucja o przeciwdziałaniu radykalizacji i rekrutowaniu obywateli UE przez terrorystów będzie przedmiotem debaty we wtorek, a głosowania w środę.

Podczas debaty rozmowa skoncentruje się na obecnie stosowanych i przewidywanych na przyszłość sposobach przeciwdziałania terroryzmowi. Należy do nich wniosek ustawodawczy dotyczący danych przelotu pasażera, który jest obecnie przedmiotem trójstronnych negocjacji z udziałem Parlamentu, Rady i Komisji Europejskiej, a także usprawnienie przekazywania informacji pomiędzy państwami UE i pomiędzy nimi a Europolem, wzmocnienie kontroli na granicach zewnętrznych UE, uniemożliwianie finansowania terroryzmu oraz walka z handlem bronią.

Sposoby przeciwstawiania się tzw. „Państwu Islamskiemu” w Syrii i w innych miejscach, również mogą być dyskutowane podczas debaty. W środę Parlament podda także pod głosowanie budżet UE na rok 2016. Parlamentarni negocjatorzy nie zgodzili się na większość cięć wykonanych wcześniej przez Radę i wynegocjowali większe fundusze dla krajów najbardziej dotkniętych migracją, na pomoc humanitarną.


TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl