Francja i Włochy za osłabieniem sankcji nałożonych na Rosję

Francja i Włochy próbują osłabić sankcje nałożone na Rosję za jej agresję na Ukrainie. Oba kraje proponują zmodyfikowanie sankcji tak, by lepiej odzwierciedlały postęp na wschodzie Ukrainy, gdzie od rozmów w Mińsku nie ma już otwartego konfliktu – pisze jeden z dzienników.

Zdaniem innej z gazet, Unia Europejska zastanawia się, czy przedłużyć restrykcje gospodarcze nałożone w lipcu ub. na 12 miesięcy. Chodzi m.in. o zamrożoną pomoc w wydobyciu ropy oraz kredytowanie banków Federacji Rosyjskiej.

Były wiceszef MSZ poseł Witold Waszczykowski mówi, że sankcje powinny zostać utrzymane.

– Sankcje są jednocześnie dołożone do warunków wykonania przez Rosję porozumienia ,,Mińsk 2”. To porozumienie nie zostało do końca wykonane. Poza tym ono ma być wykonane do końca roku. W związku z tym te sankcje powinny być utrzymane do końca roku, aby wymusić na Rosji wykonanie porozumienia ,,Mińsk 2” – wyjaśnia poseł Witold Waszczykowski.

Na złagodzenie sankcji od dawna naciska wile krajów unijnych w tym: Węgry, Cypr, Grecja czy Czechy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl