fot. Monika Tomaszek

Rozpoczęły się warsztaty muzyczne dla młodzieży w AKSiM

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu minął pierwszy dzień warsztatów muzycznych dla młodzieży. Spotkaniu towarzyszy hasło „Życie to… coś więcej!”.

Uczniowie szkół średnich biorą udział w zajęciach, m.in. ze śpiewania i gry na instrumentach. Po raz kolejny prowadzi je zespół LUMEN.

Dyrygent i kierownik muzyczny zespołu, Zbigniew Małkowicz, wskazał, że warsztaty to doskonała okazja do dzielenia się swoimi talentami.

– Zadaniem grup muzycznych jest przygotować przede wszystkim oprawę liturgii Mszy św., która będzie w najbliższych dniach oraz mamy Adorację –widzę, jest duża grupa instrumentów smyczkowych, instrumenty dęte; widzę, że jest flet, obój, klarnet, saksofon; gitary, perkusja, a więc cała piękna orkiestra. Jednym z naszych głównych celów jest stworzenie całości. Mamy być jednością i wtedy jako całość możemy tutaj zrobić coś dla innych – podkreślał muzyk.

W czwartek w murach toruńskiej uczelni ruszą warsztaty m.in. z zakresu dziennikarstwa i dyplomacji. W planie są także patriotyczno-wojskowe zajęcia terenowe. Każdego dnia młodzież uczestniczy w Eucharystii.

Spotkania w AKSiM sprzyjają również nawiązywaniu trwałych relacji – zaznaczyła Karolina Wichucka, która uczestniczy w warsztatach już po raz siódmy.

– Jak tutaj się raz przyjedzie, to już trzeba wrócić ze względu na atmosferę, na ludzi, na to, jakie mamy wspaniałe warsztaty i wykładowców oraz przede wszystkim ze względu na to, że można tutaj pogłębić swoją relację z Bogiem. Atmosfera jest wspaniała. (…) Dwa lata temu poznałam tutaj swoją przyjaciółkę, z którą spotykamy się teraz, jeśli tyko możemy, bo dzieli nas duża odległość. Mam tutaj wspaniałe grono przyjaciół, z którymi się zjeżdżamy w różnych miejscach w Polsce; poznaliśmy się wszyscy w Toruniu – mówiła uczestniczka warsztatów.

Letnie warsztaty dla młodzieży w AKSiM potrwają do niedzieli. Spotkania są organizowane w okresie ferii i wakacji ze środków przekazanych w ramach jednego procenta podatku dochodowego na rzecz Fundacji Nasza Przyszłość.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl