Rośnie poparcie dla Zjednoczonej Prawicy

Zaufanie do – sprawującej w Polsce władzę – Zjednoczonej Prawicy rośnie. Z kolei do opozycji spada. Tak w wielkim skrócie można podsumować sondaż przygotowany przez Instytut Badań Pollster na zlecenie „Super Expressu”.

Gdyby wybory parlamentarne odbyły się w lutym bieżącego roku, wygrałby je PiS z wynikiem 41,40 procent poparcia.

„To rezultat nieco lepszy niż ten, który partia zanotowała w styczniu (40,48 proc.). Tym samym zwiększyła się przewaga formacji Jarosława Kaczyńskiego nad opozycją” – podkreślono w dzienniku.

Spadek zaliczyła Koalicja Obywatelska.

„Koalicja Obywatelska wyraźnie traci i może liczyć na 25,05 proc. poparcia. Miesiąc wcześniej było to 27,39 proc.” – napisano.

Na trzecim miejscu niezmiennie utrzymuje się Lewica. Zgodnie z sondażem, w Sejmie znalazłaby się jeszcze PSL-Koalicja Polska oraz Konfederacja, na które zagłosowało by odpowiednio 9,76 proc. i 8,31 proc. ankietowanych. Te niewielkie zmiany poparcia – jak zaznaczył dziennik – są być związane z aktywnością kandydatów na prezydenta.

„Emocjonalne wystąpienia Andrzeja Dudy mogą się przekładać na lepsze notowania PiS” – komentowała cytowana w „Super Expressie” politolog prof. Ewa Marciniak z UW.

TV Trwam News/PAP

drukuj