fot. twitter.com

Zjednoczona Prawica będzie kontynuować rozmowy nt. umowy koalicyjnej oraz rekonstrukcji rządu

Liderzy Zjednoczonej Prawicy będą kontynuować dziś negocjacje umowy koalicyjnej oraz rekonstrukcji rządu. Szefowie PiS, Solidarnej Polski oraz Porozumienia mają m.in. przeanalizować kwestię łączenia resortów.

Według medialnych informacji, nad propozycją zmian  pracowała grupa robocza złożona z przedstawicieli partii. Na razie nie ma jeszcze decyzji, ile resortów pozostanie po rekonstrukcji. W obecnym rządzie Mateusza Morawieckiego funkcjonuje aż 20 ministerstw.

Resortów powinno być mniej, zakres obowiązków ministrów bardziej konkretny, tak by usprawnić zarządzanie państwem –  powiedział wicerzecznik PiS-u, Radosław Fogiel.

– Ta koncepcja i cele, które chcemy osiągnąć nie są niczym nowym. Chodzi o to, żeby w gronie Zjednoczonej Prawicy porozumieć się i zrobić to najlepiej, zrobić to w efektywny sposób, a równocześnie sprawi, że wszystkie ugrupowania tworzące Zjednoczoną Prawicę będą usatysfakcjonowane. Takie rozmowy się toczą i będą się toczyć. Jestem głęboko przekonany, że do tego porozumienia dojdzie, a rozmowy będą prowadzone w dobrej atmosferze, ponieważ wszystkim nam przyświeca chęć realizacji programu, z którym szliśmy do wyborów. Nowy skład rządu i nową formułę rządu premier Mateusz Morawiecki będzie mógł wkrótce zaprezentować – zaznaczył Radosław Fogiel.  

Politycy są zgodni, że spotkań negocjacyjnych będzie jeszcze kilka. Cel jest jednak niezmienny – zawarcie nowej umowy koalicyjnej i realizacja programu dla Polski.

Dotychczasowa umowa koalicyjna obowiązywała do wyborów prezydenckich. Znajdują się w niej m.in. kwestie obsady stanowisk w rządzie.

Prezes Jarosław Kaczyński zapowiedział, że rekonstrukcja rządu odbędzie się we wrześniu lub na początku października, a plan zakłada zmniejszenie liczby resortów do 12.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl