[TYLKO U NAS] Prof. Ryba: Rząd Zjednoczonej Prawicy przywrócił Polakom dumę z polskości

W środowym programie „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja prof. Mieczysław Ryba podkreślił, że obóz rządzący przywrócił Polakom dumę z polskości. Opozycja stara się stłumić tę dumę, ale to pokazuje tylko jej słabość i histerię – mówił historyk.

Polityka, którą od dwóch lat prowadzi w Polsce Prawo i Sprawiedliwość kładzie nacisk przede wszystkim na patriotyzm – powiedział prof. Mieczysław Ryba.

Zarówno polityka w perspektywie gospodarczej, międzynarodowej, jak i edukacyjnej kładzie nacisk na patriotyzm. Jest to zejście ze ścieżki kosmopolityzmu na grunt tego, co nazywamy patriotyzmem. W tej perspektywie wydaje się, że patriotyzm jest przede wszystkim zdefiniowany jako rozwój narodu czy też zablokowanie jego autodestrukcji. Mamy wciąż wstrząsy kulturowe, próby przeszczepu rewolucji kulturowej zachodnioeuropejskiej, która jest absolutnie destrukcyjna dla zachodniej kultury. Chodzi również o wspieranie polskiego przemysłu, a nie jedynie jego zewnętrznych podmiotów – wskazał historyk.

Przede wszystkim jednak warto zwrócić uwagę na politykę prorodzinną prowadzoną przez obóz rządzący; można budować Polskę, np. poprzez budowę autostrad, ale jeśli nie będzie Polaków, to kto będzie po nich jeździł? – dodał.

Dobre oceny rządów Zjednoczonej Prawicy wynikają stąd, że opozycja starała się wskazywać, że wszystkie propozycje wyborcze obozu rządzącego będą katastrofalne w skutkach. Wiemy jednak, że do żadnej katastrofy nie doszło – zaznaczył gość „Aktualności dnia”.

Opozycja wielokrotnie mówiła, że jeśli Prawo i Sprawiedliwość wprowadzi program 500 plus, to budżet nie wytrzyma. Były również zarzuty, że jest to nic innego, jak socjalizm. Ale nie jest to polityka socjalna, tylko prorodzinna. Do tego udało się ograniczyć mafie VAT-owskie, których działania były czystym złodziejstwem. Państwo odbiera pieniądze tym, co kradli i daje polskim rodzinom, bo tak się to w sumie spięło. To jest od strony wizerunkowej rzecz niezwykle nośna. Nikt nie wierzył, że uda się ograniczyć patologię okradania Polaków, a jednak to się udało – podkreślił prof. Mieczysław Ryba.

Za czasów rządów Zjednoczonej Prawicy wzrosło u Polaków poczucie dumy z polskości, jednak opozycja stara się przytłumić tę dumę, co pokazuje tylko jej słabość – powiedział historyk.

Zwróćmy uwagę na obecną sytuację, gdzie starano się wynieść na grunt międzynarodowy kwestię z rasistowskimi czy quazi rasistowskimi plakatami, które pojawiły się na Marszu Niepodległości. Przecież nie pod takimi hasłami zbierał się Marsz Niepodległości i z tego się robi, w kontekście obchodów Święta Niepodległości, jakiś skandal międzynarodowy. To pokazuje słabość opozycji i jak bardzo ona popada w histerię – ocenił prof. Mieczysław Ryba w Radiu Maryja.

Całość programu „Aktualności dnia” z udziałem prof. Mieczysława Ryby można odsłuchać [tutaj]. 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl