fot. twitter.com/pisorgpl

Zjednoczona Prawica apeluje do opozycji, żeby umożliwiła Polakom wybór prezydenta w terminie pozwalającym na obsadzenie tego urzędu przed końcem kadencji A. Dudy

Zjednoczona Prawica apeluje do opozycji, żeby umożliwiła Polakom wybór głowy państwa w terminie, który pozwala na obsadzenie urzędu prezydenckiego zaraz po zakończeniu kadencji obecnie urzędującego prezydenta.

Europoseł Adam Bielan wskazywał dziś na konferencji, że to opozycja robi wszystko, żeby „odebrać Polakom prawo wyboru prezydenta”.

W tym kontekście wspominał „odkładanie” rozpatrywania ustawy o wyborach prezydenckich w 2020 roku.

– W tym tygodniu przedstawiciele opozycji w Senacie zaczęli znowu stosować swoje stare triki – doskonale nam wszystkim znane – obstrukcji i prowadzenia praw nad ordynacją wyborczą. I marszałek Tomasz Grodzki, mimo słowa, które dał marszałek Sejmu Elżbiecie Witek, odłożył po raz kolejny głosowanie nad tymi ważnymi zmianami w prawie wyborczym, bez których nie można rozpisać wyborów, bez których nie można przeprowadzić w tych warunkach wyborów prezydenckich – podkreślił Adam Bielan.

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki zapowiedział, że Senat zajmie się ustawą dot. tegorocznych wyborów prezydenckich na posiedzeniu, które ma się odbyć w przyszłym tygodniu.

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek apelowała z kolei do Tomasza Grodzkiego, by Senat zajął się projektem jeszcze w tym tygodniu.

https://twitter.com/KancelariaSejmu/status/1265338467912990721

 

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl