fot. https://twitter.com/mblaszczak

Prezydent A. Duda wnioskuje o przedłużenie stanu wyjątkowego

Prezydent RP Andrzej Duda podpisał wniosek do Sejmu o przedłużenie stanu wyjątkowego. Główny argument to utrzymujące się zagrożenie na terenach przygranicznych.

Bilans prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej przez nielegalnych migrantów rośnie.

„Niestety rekord – wczoraj tj. 28.09. Straż Graniczna odnotowała 473 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski. Wszystkim próbom strażnicy graniczni zapobiegli. To dla nas czas wyjątkowo intensywnych działań i ciężkich służb” – poinformowała na Twitterze Straż Graniczna.

Do migrantów, którzy nielegalnie przekroczyli naszą granicę i znaleźli się w zasięgu naszych operatorów komórkowych, został wysłany alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

– Polska granica jest chroniona. Białoruskie władze cię okłamały. Wracaj do Mińska! Nie bierz żadnych tabletek od białoruskich żołnierzy – głosi komunikat.

W SMS-ie jest także link, który prowadzi do strony gdzie w pięciu językach: angielskim, arabskim, rosyjskim, francuskim i polskim zamieszczono informację i ostrzeżenie dla migrantów, którzy chcieliby nielegalnie przekroczyć granicę z Polską.

Nasze służby obawiają się także kolejnych prowokacji ze strony Białorusi. Koczujący po stronie białoruskiej cudzoziemcy ubierani są w mundury pomimo tego, że wcześniej dostarczana była im kilkukrotnie pomoc, w tym ciepła odzież, od przedstawicieli pozarządowych organizacji na Białorusi.

– Jesteśmy poddawani atakowi hybrydowemu. Bronimy polskiej granicy, bronimy jednocześnie granicy całej Unii Europejskiej – podkreślał Mariusz Błaszczak, szef MON.

Zagrożenie, jak pokazują dane naszych służb, jest bardzo duże. Nielegalni imigranci z Bliskiego Wschodu mają powiązania z islamskimi terrorystami i Moskwą. Część z zatrzymanych osób posługiwała się fałszywymi dokumentami. Do tego dochodzą zachowania zoofilskie i pedofilskie.

– Nie mamy w tej chwili do czynienia z sytuacją epizodyczną, która zakończy się w okolicach Bożego Narodzenia. Musimy być gotowi na permanentną zmianę sytuacji bezpieczeństwa w wymiarze strategicznym. Ona jest związana z zacieśnieniem więzów wojskowych Rosji i Białorusi – wskazał Paweł Soloch, szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego. [czytaj więcej] 

Z tych powodów prezydent Andrzej Duda złoży do Sejmu wniosek o przedłużenie stanu wyjątkowego na kolejne 60 dni.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl