fot. pixabay.com

Słowenia: 10 tysięcy osób protestowało przeciwko paszportom covidowym

Około 10 tysięcy osób protestowało w środę w Lublanie przeciwko paszportom covidowym w Słowenii. Policja użyła gazów łzawiących i armatek wodnych – poinformowała agencja STA.

Demonstracja rozpoczęła się w centrum stolicy, ale ponieważ budynek parlamentu został ogrodzony przez policję, która zaczęła także ograniczać ruch na pobliskich ulicach, tłum przeniósł się na obrzeża miasta. Skandując „Wolność! Wolność!, demonstrujący próbowali zablokować autostradę na północ od Lublany i wówczas policjanci użyli armatek wodnych i gazów łzawiących.

To drugi taki incydent w Słowenii w ciągu ostatniego miesiąca.

„Jestem tu dla przyszłości, przyszłości moich dzieci, przyszłych pokoleń, to szaleństwo trzeba powstrzymać – cytuje agencja AP słowa jednej z demonstrantek Katji Zupan – Jeśli nie staniemy w obronie siebie i ludzkości, będziemy zgubieni”.

Protest zbiegł się w czasie z decyzją słoweńskich władz, które w środę wstrzymały szczepienia przeciw COVID-19 preparatem koncernu Johnson & Johnson. Ma to związek ze śmiercią 22-letniej kobiety, która zmarła 14 dni po przyjęciu tej szczepionki.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl