Prezydent Słowenii z wizytą w Polsce

Rozpoczęła się dwudniowa wizyta prezydenta Słowenii w Polsce. Prezydent RP Andrzej Duda przywitał Boruta Pahora na dziedzińcu Pałacu Prezydenckiego.

Później prezydenci rozmawiali m.in. o zbliżającym się szczycie NATO, kryzysie migracyjnym oraz o reformie UE. Poruszali także kwestię agresywnych zachowań Rosji na Morzu Bałtyckim.

Prezydent Andrzej Duda na konferencji po spotkaniu powiedział, że stanowisko Polski i Słowenii w sprawie obecności NATO w tym regionie jest wspólne.

Nie mamy wątpliwości, że konieczne jest wzmocnienie Sojuszu Północnoatlantyckiego, jego obecności zarówno w naszej części Europy, jak i na południu, gdzie również są potencjalne zagrożenia. Natomiast powinno to być także związane z trwającym dialogiem z Rosją. To są dwie sprawy, które powinny biec równolegle. Ani pan prezydent, ani ja nie jesteśmy zwolennikami izolowania Rosji. Uważamy, że dialog z Rosją powinien być prowadzony, ale powinien być prowadzony z pozycji partnerskiej tzn. powinien być prowadzony przez państwa i przez wspólnotę Sojuszu Północnoatlantyckiego, która jest silna, odpowiedzialna i solidarna – podkreślił prezydent Andrzej Duda.

Prezydent Andrzej Duda oświadczył też, że Polska jest przeciwna mechanizmowi przymusowej relokacji uchodźców.

– Zapewniłem prezydenta Słowenii, że każda osoba, która będzie potrzebowała naszej pomocy, tę pomoc otrzyma – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent Słowenii spotka się dziś również z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim i złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl