Kolejny atak PO na Dyrektora Radia Maryja

Platforma Obywatelska kolejny raz uderza w Dyrektora Radia Maryja o. dr. Tadeusza Rydzyka CSsR.

Politycy tej partii stworzyli portal internetowy, na którym umieścili licznik wskazujący ilość publicznych pieniędzy, jaką Prawo i Sprawiedliwość rzekomo przekazało o. dr. Tadeuszowi Rydzykowi CSsR. Autorzy portalu sugerują, że jest to dług wdzięczności za pomoc w czasie kampanii wyborczej.

Protest w tej sprawie do polityków PO skierowała poseł PiS-u Anna Sobecka. W piśmie polityk apeluje o zaprzestanie mowy nienawiści oraz rozpowszechniania kłamliwych informacji.

– Politycy Platformy Obywatelskiej mają na swoim koncie dorobek wielu afer. Rozliczenie się z takich afer jak taśmowa, hazardowa, autostradowa, Amber Gold i innych, które nam wszystkim były znane, a zostały zamiecione pod dywan, byłoby bardzo korzystne dla Polski i Polaków. Zajmowanie się Fundacją Lux Veritatis naprawdę nie przystoi  politykom Platformy Obywatelskiej. To jest zwykłe szukanie dziury w całym – podkreśla poseł Anna Sobecka.

Poseł Anna Sobecka w swoim piśmie zwraca uwagę, że w 2008 roku Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej z powodów politycznych cofnął fundacji Lux Veritatis dotację na odwierty geotermalne w Toruniu.

W tym roku fundacja podpisała z funduszem ugodę. Na mocy porozumienia fundacja ma otrzymać 26 mln zł za bezprawne cofnięcie środków unijnych na rozwój toruńskiej geotermii.

sobecka-protest

Kliknij, aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl