fot. PAP/Tomasz Gzell

PO podczas Rady Krajowej przestawiła swój plan dla Polski

Wolne media i sądy jako narzędzie walki z drożyzną, straszenie wyborców fałszerstwami wyborczymi oraz zapowiedź wprowadzenia związków partnerskich – taki plan na odsunięcie od władzy Prawa i Sprawiedliwości mają politycy Platformy Obywatelskiej na czele z Donaldem Tuskiem.

W miniony weekend Platforma Obywatelska podczas Rady Krajowej przedstawiała swój plan dla Polski. Najważniejszy cel to obalenie rządu Prawa i Sprawiedliwości. PO przygotowuje się do wyborów i ostrzega, że władza będzie chciała je sfałszować. Ich przebieg tzw. totalna opozycja chce kontrolować wspólnie z Komitetem Obrony Demokracji.

 

– System komputerowy, który umożliwi przedstawienie wyników wyborów z dokładnością co do głosu w ciągu kilkunastu godzin po wyborach; myślę, że równolegle do oficjalnych wyników – przekonywał Donald Tusk, przewodniczący PO.

W każdej komisji wyborczej Platforma chce mieć swojego przedstawiciela.

– Nie ma demokracji, nie ma wolnego kraju bez wolnych wyborów. My boimy się o wolne wybory – powiedział poseł Kinga Gajewska.

Politycy opozycji mają jednak krótką pamięć. To za rządów koalicji PO-PSL dochodziło do poważnych nieprawidłowości w trakcie wyborów.

– Dobrze by było, żeby Donald Tusk przeanalizował wybory przed 2015 rokiem, szczególnie samorządowe z 2014 roku i tam poszukał problemów, które trapią system wyborczy w Polsce – przypomniał poseł Paweł Lisiecki z Prawa i Sprawiedliwości.

Na konwencji Platforma przedstawiła również swój pomysł na walkę z inflacją. Partia ruszyła z akcją „PiS = drożyzna”.

https://twitter.com/PO_Podkarpackie/status/1470411713807896585?s=20

Specyficzną receptę na zatrzymanie wzrostu cen przedstawiła nowa wiceprzewodnicząca PO, poseł Izabela Leszczyna.

– Żeby ceny przestały rosnąć jak zwariowane, trzeba spełnić jeden warunek – Polska musi mieć wolne sądy, wolne media i państwo musi przestrzegać wolności obywatelskich oraz praw człowieka – powiedziała poseł Izabela Leszczyna.

Platforma zapowiada większe wydatki na zdrowie i transformację energetyczną. Chce też przesunięcia w czasie zmian wynikających z Polskiego Ładu.

– Poseł Izabela Leszczyna albo była w jakiś sposób niedysponowana, albo kompletnie nie wiedziała o czym mówi, choć jest kreowana na eksperta gospodarczego w ramach PO, ekspertem od finansów, ekspertem od budżetu – zwrócił uwagę poseł Paweł Lisiecki.

Polityczne hasła nie poprawią sytuacji gospodarczej.

– To jest przestrzeń, w której można się spierać, że dane rozwiązania miałyby sens albo nie. Takie hasła mają pobudzić elektorat PO, zmobilizować go i przypomnieć, że PO widzi problem. Natomiast nie ma to pomóc polskiej gospodarce – podkreślił Jan Węgrzyn, politolog.

Platforma Obywatelska walczy również o elektorat lewicowy. Poseł Aleksandra Gajewska przedstawiła propozycje dla środowisk homoseksualnych.

– Chciałabym, żeby młoda dziewczyna, jeśli zakocha się w innej młodej dziewczynie, mogła planować wyjście z nią do kina, a nie samobójstwo. (…) Chciałabym, żeby Polska była jednym wielkim związkiem partnerskim – mówiła poseł Aleksandra Gajewska.

Taką polityką Platforma wyraźnie skręca w lewo – zaznaczył poseł Konfederacji Robert Winnicki.

– Opowiadali dużo od rzeczy. PO poza kursem lewicowym nie ma pomysłu na to, jaką być partią, co zaprezentować Polakom – zauważył poseł Robert Winnicki.

To, co widzieliśmy na Radzie Krajowej Platformy, to próba szukania własnej drogi po powrocie Donald Tuska – wskazał Marcin Drewa, politolog.

– Poprzez takie pomysły, poprzez mówienie o odchodzeniu od wartości i pójście np. w związki partnerskie, szukają poparcia – powiedział Marcin Drewa.

A efektu sondażowego takich propozycji nie widać. Według sondażu CBOS Platforma może liczyć obecnie na zaledwie 14 procent poparcia. Taki sam wynik ma Polska 2050 Szymona Hołowni.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl