„Nowoczesna forma prześladowania”

To nowoczesna forma prześladowania; oszczercze komentarze dotyczące Dyrektora Radia Maryja o. Tadeusza Rydzyka w internecie nie są przypadkowe – mówi poseł Andrzej Jaworski.

Wyjaśnia, że liberalne środowiska dobrze wiedzą, jakim autorytetem cieszy się Dyrektor Radia Maryja, dlatego pozwalają na znieważanie kapłana.

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski zwraca też uwagę, że autorzy większości tych obelżywych komentarzy są wręcz zachęcani do tego typu wpisów.

– To nie są komentarze osób przypadkowych, bardzo często są to osoby związane ze środowiskami politycznymi, czy ideologicznymi. Bardzo często są one zachęcane do wpisywania tego typu komentarzy na różnych portalach przez osoby, które nimi kierują. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że polskich mediów – w tym także właścicieli portali internetowych – bardzo często możemy szukać za granicą. Stąd pojawia się problem – bardzo ciężko jest z tym walczyć. Po pierwsze dlatego, że mamy do czynienia z bardzo różnym prawem, a po drugie często właściciele tego typu portali mają poglądy antychrześcijańskie, antykatolickie. Dlatego wszystkie te elementy które uderzają w Kościół, czy w ludzi Kościoła, są przez nich pozostawiane – mówi poseł Andrzej Jaworski.

Komentarze znieważające o. Tadeusza Rydzyka, które pojawiły się w sobotę na portalu internetowym gazeta.pl wciąż nie zostały usunięte. Podobne wpisy pojawiły się również na stronach: tvn24.pl i dziennik.pl.

A przypomnijmy, że redakcje tych mediów mają możliwość nadzoru komentarzy. Przykładem jest portal Radia Maryja, który w regulaminie nie pozwala na jakiekolwiek formy ataków nienawiści, czy obraźliwych słów pod czyimkolwiek adresem.

Poseł Andrzej Jaworski zauważył również, że inaczej środowiska liberalne, w tym także rząd Donalda Tuska reagują na atakowane mniejszości, zwłaszcza seksualne. Robią wszystko, aby pokazać, że walczą z tym zjawiskiem – natomiast jeżeli chodzi o ataki na Kościół i ludzi Kościoła jest wprost odwrotnie – wskazuje poseł.

– Głównym mówcą nienawiści w stosunku do Kościoła,  a zwłaszcza do Radia Maryja, do ojca Tadeusza Rydzyka jest przyjaciel Donalda Tuska poseł Stefan Niesiołowski. Właściwie nie ma tygodnia aby nie słyszeć złośliwych, bezczelnych komentarzy na antenach mediów mętnego nurtu  i nic mu się nie dzieje. Jeżeli przyjaciel Donalda Tuska, Stefan Niesiołowski, tego typu rzeczy może robić to nie dziwie się, ze młodzieżówka PO, czy ludzie ją popierający też zamieszczają tego typu rzeczy. Musimy się z tym liczyć, że niestety za tego rządu będzie bardzo trudno cokolwiek zmienić. Jedyna nadzieja to najbliższe wybory, zmiana prawa i pilnowanie, aby katolicy w Polsce – zwłaszcza kapłani – nie byli w ten sposób prześladowani, a to jest nowoczesna forma prześladowania – dodaje poseł Andrzej Jaworski.

„Granice są przekraczane bez jakichkolwiek konsekwencji” – alarmuje poseł Anna Sobecka.

– Czy słowa, takie jak: złodziej, malwersant, sekciarz – można bezkarnie i bezpodstawnie używać w Polsce przeciwko komukolwiek? Prokuratura i sądy są w tej sprawie bezsilne. „Gazeta Wyborcza” i inne media liberalne publikują takie komentarze na swoich stronach internetowych, co czyta tysiące – często nieświadomych – Polaków. Tymczasem na portalu Radia Maryja został umieszczony regulamin, który nie dopuszcza do użycia niecenzuralnych słów, a także nawoływania do przemocy – akcentuje poseł Anna Sobecka.

Jednocześnie poseł zaapelowała do redakcji portali, aby niezwłocznie usunęły obrażające i kłamliwe komentarze dotyczące osoby o. Tadeusza Rydzyka CSsR.

– Apeluję i żądam od redaktora naczelnego „Gazety Wyborczej” i „TVN 24” o natychmiastowe usunięcie niezgodnych z polskim prawem i kłamliwych wpisów skierowanych przeciwko kapłanowi i całemu Kościołowi. Właśnie do „TVN 24” i „Gazety Wyborczej” kieruję słowa Chrystusa: „jeżeli źle powiedziałem udowodnij co było złego, jeżeli dobrze dlaczego mnie bijesz” (J 18 ,23). Parafrazując – dlaczego Dyrektora Radia Maryja obrzuca się wulgarnymi słowami, poniża i dopuszcza się obraźliwe komentarze. Jeżeli chcesz być rzetelnym dziennikarzem udowodnij swoje racje. Dotąd będziemy żądać i apelować, aż będzie respektowane polskie prawo. Jawi się tu rzeczywistość ks. Popiełuszki i innych męczenników  – najpierw obelgi, a później męczeńska śmierć – podkreśliła poseł Anna Sobecka.

Przypomnijmy, że polskie prawo zabrania obrażania dobrego imienia osób, ale niestety w internecie nie jest to respektowane.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl