fot. pl.wikipedia.org

Watykański sekretarz stanu z wizytą w słoweńskim obozie dla uchodźców

Przebywający w Słowenii ks. kard. Pietro Parolin odwiedził dziś obóz dla uchodźców w Dobovej. Spotkał się tam z migrantami pochodzącymi z Syrii, Iraku, Afganistanu i Iranu. Oświadczył, że przybywa w imieniu Papieża, by zapewnić o jego solidarności z uchodźcami i tymi, którzy śpieszą im z pomocą. W tym kontekście wspomniał o wielkim zaangażowaniu słoweńskiej Caritas.

Watykański sekretarz stanu zastrzegł, że w odniesieniu do kryzysu migracyjnego, Stolica Apostolska nie chce sugerować Unii Europejskiej żadnych konkretnych rozwiązań. Przypomina jedynie o zasadach, które muszą zostać zachowane – mówi kard. Pietro Parolin.

„To, co zobaczyłem, zrobiło na mnie wielkie wrażenie” – powiedział dziennikarzom włoski duchowny.

„Cieszę się, że mogłem odwiedzić to miejsce, przede wszystkim ze względu na wielkie poczucie solidarności, którego mogłem tu doświadczyć. Jest to bardzo ważne, ponieważ w obliczu tych problemów, w obliczu tego złożonego kryzysu migracyjnego, punktem wyjścia musi być solidarność. Oczywiście są też inne aspekty, które trzeba wziąć pod uwagę, ale przede wszystkim musimy skupić się na solidarności” – zaznaczył sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej.

Radio Watykańskie/RIRM

drukuj