fot. pixabay.com

Bułgaria: Udaremniono ponad 700 prób nielegalnego przekroczenia granicy z Grecją

Od początku roku udaremniono ponad 700 prób przekroczenia granicy bułgarsko-greckiej przez nielegalnych imigrantów – oświadczyło w niedzielę MSW Bułgarii. Resort poinformował o tym po zatrzymaniu kolejnej grupy. Większość imigrantów jest odsyłanych do Grecji.

W okolicach wsi Generałowo na południowym wschodzie Bułgarii zatrzymano ostatnio 12 migrantów, wśród których było troje dzieci. Jedenaście osób oświadczyło, że są Syryjczykami, a jeden, że Irakijczykiem. Wszyscy deklarowali, że będą domagać się prawa pobytu w Bułgarii.

Grupa z pomocą greckiego przewodnika przekroczyła graniczną rzekę Marica. Po stronie bułgarskiej czekał już na migrantów mikrobus. Cała akcja została przerwana przez policję graniczną, która zatrzymała kierowcę pojazdu, 55-letniego Bułgara. Migrantów umieszczono w ośrodku w przygranicznej wsi Lubimec. Według przedstawicielki prokuratury w mieście Chaskowo każdy z nielegalnych imigrantów zapłacił 2-4 tys. euro za doprowadzenie do Bułgarii.

Szef policji granicznej w Chaskowie Stojan Mandadżiew stwierdził, że na granicy z Grecją i Turcją nie odczuwa się ostatnio poważnej presji ze strony migrantów, gdyż dopiero kończy się zima, ale wiosną sytuacja może się zmienić. Liczba podjętych od początku roku prób nielegalnego przekroczenia granicy mieści się w granicach normy – dodał Mandadżiew.

Według danych MSW Bułgarii w ośrodkach dla migrantów, posiadających 5160 miejsc, obecnie przebywa 950 osób.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl