MFW nie weźmie udziału w programie pomocy dla Grecji

Międzynarodowy Fundusz Walutowy nie będzie na razie uczestniczył w programie pomocy dla Grecji informuje „Financial Times”. Fundusz wznowi swój udział dopiero, gdy kraj ten zgodzi się na głębokie reformy, a euroland postanowi zrestrukturyzować dług Grecji.

Oznacza to, że Międzynarodowy Fundusz Walutowy może przez wiele miesięcy nie włączyć się w program pomocy dla Grecji i rodzi wątpliwości czy Fundusz w ogóle będzie uczestniczył w tym programie.

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk, ekonomista, mówi, że decyzja Międzynarodowego Funduszu Walutowego stawia pod znakiem zapytania pomoc finansową, jaką miała otrzymać Grecja.

Do tej pory – jeżeli chodzi o Grecję, a także inne kraje w kłopotach – to występowała tu tzw. trójka, czyli przedstawiciele Międzynarodowego Funduszu Walutowego, Europejskiego Banku Centralnego i Komisji Europejskiej. Więc jeżeli Fundusz rzeczywiście się w tej chwili wyłamie, to trudno mi sobie wyobrazić, żeby te dwa pozostałe podmioty były w stanie zorganizować pomoc rzędu 80 mld euro, a taką pomoc Grecji obiecano – zwrócił uwagę Zbigniew Kuźmiuk.

Rozmowy w sprawie kolejnego pakietu pomocowego dla Grecji planowane są na poniedziałek. W niedzielę wieczorem do Aten przyjadą przedstawiciele wierzycieli Grecji i Europejskiego Mechanizmu Stabilności.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl