fot. https://pixabay.com

Słowenia: Demonstracja przeciwko restrykcjom pandemicznym, starcia z policją

Tysiące osób protestowało we wtorek w stolicy Słowenii, Lublanie, przeciwko restrykcjom pandemicznym i polityce zdrowotnej rządu. Jak podała słoweńska agencja STA, policja użyła przeciwko demonstrantom gazu łzawiącego i armatek wodnych.

„Żądamy dymisji rządu, ponieważ obywatele już mu nie ufają” – powiedział agencji AFP jeden z organizatorów protestu.

Policja użyła gazu łzawiącego i armatek wodnych, gdy demonstranci próbowali podejść do hotelu w centrum miasta, w którym zatrzymały się delegacje na szczyt Unii Europejskiej. Wielu uczestników protestu zostało zatrzymanych.

Jak poinformowała agencja STA, stacja telewizyjna N1 musiała przerwać nadawanie programu, gdyż demonstranci zniszczyli drzwi wejściowe, przez które do studia przedostał się gaz łzawiący.

Już przed tygodniem około 10 tysięcy osób protestowało w Lublanie przeciwko paszportom covidowym w Słowenii. Wówczas także policja użyła przeciwko demonstrantom gazu łzawiącego i armatek wodnych.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl