fot. PAP/EPA

Hongkong rozluźnia restrykcje związane z koronawirusem, otwiera bary

W związku ze spadkiem liczby wykrywanych zakażeń koronawirusem w Hongkongu władze zapowiedziały złagodzenie restrykcji, w tym umożliwienie zgromadzeń z udziałem ośmiu osób i ponowne otwarcie barów, siłowni, kin oraz salonów masażu i piękności.

Obecne przepisy zakazujące działalności tego rodzaju przybytków oraz gromadzenia się w miejscach publicznych więcej niż czterech osób zostaną rozluźnione w piątek – poinformowała szefowa administracji Hongkongu Carrie Lam, która na konferencji prasowej siedziała na tle ekranu z hasłem: „Nadzieja na horyzoncie”.

We wtorek hongkońskie służby medyczne nie zgłosiły ani jednego nowego zakażenia koronawirusem. Łączny bilans wykrytych w regionie infekcji wciąż wynosi 1040, z czego cztery osoby zmarły – podała publiczna stacja RTHK.

Hongkońskie bary będą mogły w piątek wznowić działalność, ale na razie nie powinny organizować występów muzycznych ani tańców. Restauracjom zezwolono na sadzanie maksymalnie ośmiu gości przy jednym stoliku, natomiast stoliki wciąż muszą być od siebie oddalone o co najmniej 1,5 metra – wyjaśniła Lam.

Bary karaoke i kluby nocne w regionie pozostaną zamknięte jeszcze przez co najmniej dwa tygodnie – dodała.

Szefowa władz potwierdziła również wcześniejsze nieoficjalne doniesienia o stopniowym otwieraniu szkół, zamkniętych od stycznia z powodu koronawirusa. Szkoły średnie, podstawowe i przedszkola będą etapami wznawiały działalność od 27 maja do 15 czerwca, przy zachowaniu środków ostrożności.

Pandemia koronawirusa mocno uderzyła w hongkońską gospodarkę, która według wstępnych obliczeń regionalnego biura statystycznego skurczyła się w pierwszym kwartale o rekordowe 8,9 proc. Sekretarz lokalnej administracji ds. finansowych Paul Chan zaapelował w poniedziałek do mieszkańców o jedność w obliczu wyzwań.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl