fot. PAP/EPA

Francja: 26 tys. osób demonstrowało w Paryżu w obronie wartości rodzinnych

Około 26 tys. osób uczestniczyło w niedzielnej manifestacji w obronie wartości rodzinnych i małżeńskich, która przeszła ulicami Paryża. Protesty odbyły się przeciwko państwowemu finansowaniu tzw. technik wspomaganego rozrodu (PMA) związkom homoseksualnym.

Jak informuje AFP, protest odbył się w przeddzień posiedzenia francuskiego Senatu w sprawie PMA.

„Jesteśmy tutaj, aby domagać się wycofania tego nieetycznego projektu ustawy” – powiedziała Ludovine de la Rochere, szefowa stowarzyszenia „La Manif pour tous” (Protest dla wszystkich), która w przeszłości organizowała demonstracje przeciwko tzw. związkom homoseksualnym. Jej zdaniem projekt PMA doprowadzi do powstania pokolenia sierot, pozbawionych ojców lub matek.

Pomysł rozszerzenia prawa do tzw. technik wspomaganego rozrodu – takich jak zapłodnienie in vitro, korzystanie z usług dawców nasienia czy sztuczne zapłodnienie – na kobiety w tzw. związkach jednopłciowych oraz niebędące w związkach to jedna ze sztandarowych deklaracji obecnego szefa państwa francuskiego Emmanuela Macrona z kampanii prezydenckiej.

Obecnie we Francji prawo do korzystania z technik wspomaganego rozrodu przysługuje tylko parom heteroseksualnym, które pozostają w związku małżeńskim lub mieszkają ze sobą od co najmniej dwóch lat.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl