fot. twitter.com

Francja i Niemcy chcą kolejnego wysłuchania nt. praworządności w Polsce

Francja i Niemcy zawnioskowały na posiedzeniu Rady ds. Ogólnych, by po wakacjach zorganizowano kolejne wysłuchanie dotyczące praworządności w Polsce.

Dziś w Brukseli unijni ministrowie ds. europejskich przez około pół godziny zajmowali się Polską. Nie było to wysłuchanie, ale punkt informacyjny.

Ministrowie mieli wskazywać na wagę praworządności oraz na nierozwiązane problemy w tej sprawie w Polsce.

Wiceszef MSZ Konrad Szymański powiedział po posiedzeniu, że zgadza się, iż praworządność w UE jest ważna i Polska jest gotowa do rozmowy na ten temat.

– Natomiast biorąc pod uwagę fakt, że cała ta sprawa dzisiaj toczy się w TSUE, wartość dodana takiego wysłuchania w moim przekonaniu jest bardzo niska. Zresztą ten argument wybrzmiał przy okazji rozmowy na temat komunikatów w sprawie ochrony praworządności, gdzie podniosłem, że zagadnienia prawne i konflikty natury prawnej powinny być rozwiązywane nie instrumentami politycznymi, tylko prawnymi, że to jest właściwa droga postępowania w przypadku kontrowersji prawnych. Mam nadzieję, że ten argument będzie inspiracją dla państw członkowskich – zaznaczył Konrad Szymański.    

Wiceszef KE Frans Timmermans mówił na konferencji, że niestety nie miał do przekazania ministrom dobrych wiadomości o praworządności w Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl