[TYLKO U NAS] M. Kałużny: Apeluję, aby z list Zjednoczonej Prawicy wybrać tych, którzy m.in. bronią prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci

Apelujące, aby idąc za głosem pasterzy Kościoła, żebyśmy jednak na tych listach Zjednoczonej Prawicy wybrali osoby, które spełniają kryteria, o których mówią pasterze Kościoła. Przypomnę może kilka tych kryteriów najważniejszych – że katolicy powinni popierać programy, które bronią prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To jest bardzo ważne, żebyśmy tej cywilizacji miłości bronili – mówił w piątkowych „Aktualnościach dnia” na antenie Radia Maryja Mariusz Kałużny, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu, kandydat do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.

Mariusz Kałużny zwrócił się z odezwą do wszystkich katolików, wszystkich słuchaczy Radia Maryja.   

– Stajemy naprawdę przed bardzo ważnym wyborem, to są bardzo ważne wybory, co wielokrotnie było mówione na antenie Radia Maryja. Chciałbym, żebyśmy my, katolicy przede wszystkim, ponieśli ten naród ku wolnej Polsce, suwerennej Polsce, uczciwej Polsce, sprawiedliwej Polsce, ku takiej Polsce, o jakiej marzymy, dla siebie, dla całych pokoleń, dla naszych rodzin – podkreślił.

Aby osiągnąć ten cel, potrzebne są trzy czynniki. Pierwszym z nich jest mobilizacja – wskazał gość „Aktualności dnia”.

– Otrzymałem w tym tygodniu informację, że pobrano 250 tysięcy, czyli ćwierć miliona zaświadczeń. Widać, że w tych dużych miastach te osoby, które najprawdopodobniej wspierają Platformę Obywatelską, są bardzo zmobilizowane. To widać. To jest dla mnie niepokojąca informacja. My musimy się bardzo zmobilizować, nie patrzeć na pogodę, nie patrzeć na to, czy mamy, jak dojechać – poprosić kogoś, zabrać kogoś na wybory, zainteresować się, czy członkowie rodziny idą wybory – akcentował dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu.

Drugim koniecznym czynnikiem jest zaufanie obecnej władzy i oddanie głosu na listę Zjednoczonej Prawicy – zaznaczył kandydat do Sejmu z listy PiS.

– Chciałbym do wszystkich radiosłuchaczy zaapelować o to, aby mimo tego, że nie jesteśmy partią idealną, mimo tego, że może nie wszystko udało się zrealizować, ale cały czas staramy się pracować dla Polski, dla Polaków, żeby oddali głos na Zjednoczoną Prawicę, żeby kolejny raz nam zaufali, żebyśmy mogli reformować państwo, zmieniać to państwo, które zastaliśmy po elitach III RP. Chciałbym, żeby jednak w tych wyborach nie ryzykować, nie eksperymentować, jak ktoś jest zawiedziony i nie głosować na mniejsze partie, tylko zaufać jeszcze PiS – tłumaczył Mariusz Kałużny.

Chciałbym również zaapelować, aby oddając głos na przedstawicieli Zjednoczonej Prawicy, wybierać takich, którzy spełniają kryteria, o których mówią pasterze Kościoła, a więc takich, którzy opowiadają się m.in. za pełną ochroną życia oraz bronią instytucji małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny – dodał gość Radia Maryja.

– Idąc za głosem pasterzy Kościoła, żebyśmy jednak na tych listach Zjednoczonej Prawicy wybrali osoby, które spełniają kryteria, o których mówią pasterze Kościoła. Przypomnę może kilka tych kryteriów najważniejszych – że katolicy powinni popierać programy, które bronią prawa do życia od poczęcia do naturalnej śmierci. To jest bardzo ważne, żebyśmy tej cywilizacji miłości bronili. Dzisiaj my możemy ją obronić, posłowie będą ją bronić przez 4 lata kadencji, ale my, wyborcy, w niedzielę możemy zdecydować, kto w naszym imieniu ma cywilizacji miłości bronić i ją budować. Następne kryterium to gwarantowana prawnie definicja małżeństwa jako trwałego związku jednego mężczyzny i jednej kobiety. Katolicy powinni popierać też takie programy, które promują politykę prorodzinną, wspierają dzietność, gwarantują prawa rodziców do wychowania własnego potomstwa. Katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, czy starają się (…) przedefiniować instytucję małżeństwa – podkreślił.

Dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu zapewnił, że będzie wierny tym kryteriom, ponieważ żyje tymi wartościami i są one dla niego bardzo ważne.

– Programy gospodarcze, programy społeczne są niesamowicie ważne, ale jeśli nie będziemy prowadzić Polski do Boga, nie będziemy z Panem Bogiem budować tej Ojczyzny, to ona nie będzie zbudowana na trwałych fundamentach. Chciałbym, żeby to dzisiaj bardzo mocno wybrzmiało. Dlatego jest potrzebna czujność i pieczołowitość, żeby na tych listach wyszukać osoby, co do których jesteśmy przekonani, że spełniają te kryteria. Wiemy, że inne partie wprost są przeciwko tym kryteriom, nazywają się katolikami, ale są zupełnie przeciwni – zwrócił uwagę kandydat do Sejmu z list Prawa i Sprawiedliwości.  

Całą rozmowę z Mariuszem Kałużnym w „Aktualnościach dnia” można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj