fot. wikipedia

J. Sellin: W piątek będą opublikowane pełne listy wyborcze Zjednoczonej Prawicy

W piątek zostaną opublikowane pełne listy wyborcze Zjednoczonej Prawicy – poinformował w czwartek wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin. Dodał, że na początku września Zjednoczona Prawica przedstawi plany na kolejne cztery lata rządzenia.

Wiceszef MKiDN został zapytany na antenie Radia Gdańsk, kiedy możemy spodziewać się pełnych list wyborczych Prawa i Sprawiedliwości i czy stanie się to jeszcze w tym tygodniu.

„Wygląda na to, że ta informacja zostanie opublikowana dokładnie jutro, jak te nasze listy Zjednoczonej Prawicy będą wyglądać. >>Jedynki<< są już znane, natomiast pełne listy będą opublikowane jutro” – odpowiedział.

Jarosław Sellin poinformował także, że Zjednoczona Prawica na początku września przedstawi plany na kolejne cztery lata rządzenia.

„Z taką nadzieją, że one będą równie przekonujące jak w roku 2015 i że wyborcy obdarzą nas zaufaniem i będziemy mogli dalej rządzić” – zaznaczył wiceminister kultury.

Jarosław Sellin został zapytany, jaki wpływ na wynik wyborów będzie miała sprawa lotów marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego.

„Myślę, że Polacy są rozsądni i wiedzą, że ta sprawa już od kilku tygodni jest podgrzewana, dlatego że opozycja totalna nie ma innych tematów, do których mogłaby się przyczepić i złapała ten temat tuż przed wyborami” – odpowiedział.

Jak mówił, „marszałek Kuchciński przeprosił nie za to, że złamał prawo, bo go nie złamał”.

„Pewien obyczaj zapraszania na pokłady samolotów był od wielu, wielu lat i z tego obyczaju również nasi poprzednicy korzystali, również lider Platformy z Sopotu i Gdańska, czyli Donald Tusk wielokrotnie, i myśmy takich histerii wówczas nie czynili. Ale rzeczywiście sprawa jest do uregulowania, bo ona może część opinii publicznej bulwersować i takie uregulowania bardziej szczegółowe będą – wedle jakich procedur i kogo można na pokład samolotów rządowych zapraszać przez najważniejszych przedstawicieli państwa polskiego” – wyjaśnił Jarosław Sellin.

Pod koniec lipca Radio Zet podało, że marszałek Sejmu latał rządowymi samolotami wraz z rodziną. Po tych informacjach dyrektor CIS poinformował, że Marek Kuchciński wpłacił 5 tys. zł na Klinikę Budzik działającą przy Centrum Zdrowia Dziecka i 10 tys. zł na Caritas Polska za 23 loty samolotem rządowym, w których towarzyszyli mu członkowie rodziny.

W poniedziałek Marek Kuchciński, przepraszając za loty z rodziną flotą rządową, poinformował, że zdarzyła się raz sytuacja, kiedy rządowym samolotem podróżowała tylko jego żona. Marek Kuchciński przekonywał, że w związku z przelotami, kiedy na pokładzie samolotu towarzyszyli mu bliscy, nie doszło do złamania prawa. Zadeklarował też wpłatę 28 tys. zł na modernizację sił zbrojnych za lot żony.

W środę Prokuratora Okręgowa w Warszawie poinformowała, że trwa postępowanie sprawdzające ws. ewentualnych nieprawidłowości w związku z lotami marszałka Marka Kuchcińskiego.

PAP/RIRM

drukuj